Андрій Іллєнко
Андрій Іллєнко 5 канал

Убивство Гандзюк: які повноваження матиме і що вирішуватиме тимчасова слідча комісія

Після завершення роботи комісія має відзвітувати перед Верховною Радою і дати рекомендації щодо поліпшення ситуації, зокрема і шляхом кадрових змін

У Верховній Раді виступають за створення Тимчасової слідчої комісії (ТСК) у справі вбивства активістки Катерини Гандзюк. В ефірі "Інформаційного вечора" на "5 каналі" позафракційний нардеп Андрій Іллєнко пояснив, що робитиме ця комісія і які повноваження матиме.

"З парламентської практики, така комісія працює десь 2-3 місяці, це в середньому. Комісія виконує насамперед контрольні функції. Тобто, вона не має слідчих повноважень, адже слідчі повноваження належать виключно до правоохоронних органів", – зазначає Іллєнко. 

Він продовжує: "Парламентська комісія не проводить слідство, але збирає певні факти; має право викликати будь-якого чиновника, будь-якого слідчого. Навіть якщо є питання якоїсь таємниці, значить вона так само має право цю інформацію заслуховувати і, відповідно, потім вона звітує перед парламентом і пропонує певні кроки. Тобто, завжди має бути якась результативна частина, що пропонується – якісь кадрові рішення, зміни до законодавства, вказівки правоохоронним органам чи виконавчим органам тощо".

Водночас, нардеп визнає, що ТСК працювали би набагато ефективніше, якби був ухвалений закон про тимчасові слідчі комісії і вони отримали більші повноваження для того, щоб виконувати свої функції.

Як повідомляв 5.UA, на Катерину напали в Херсоні 31 липня біля її дому – активістку облили кислотою. Речовина потрапила жінці на спину, голову, руку, а також в око. Гандзюк зазнала опіків 35% тіла. Катерина перенесла понад десяток операцій протягом трьох місяців після нападу. 4 листопада активістка Гандзюк померла у лікарні

Поліція справу перекваліфікувала і розслідуватиме її як умисне вбивство

Попередній матеріал
"Піт артилерії береже кров піхоти": бійців 26-ї ОАБр привітали з професійним святом
Наступний матеріал
Комісія "Ігор нескорених" проведе розслідування щодо медаліста Бєлобокова
Loading...