Верховна Рада, депутати
Верховна Рада, депутати 5 канал

Звіт ДБР та відновлення роботи ВККС: як минув ще один скандальний день у Раді

Читайте по-русски
Така судова реформа фейкова, а від Вищої кваліфікаційної комісії суддів залишиться лише назва, нарікають в опозиції

Керівника Офісу президента таки допитують у справі щодо ймовірного зриву спецоперації із затримання "вагнерівців". Напередодні під час звіту в парламенті це підтвердив виконувач обов'язків директора ДБР Олексій Сухачов. Звітом незадоволені залишилися в опозиції. Не підтримали там і законопроєкт щодо відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів. "Слуги" зазначають: роблять перший крок до судової реформи, а у фракції меншості її називають котом у мішку. А ще Україна може назавжди залишитися в "зимовому" часі. Про день під куполом розповість журналістка "5-го" Ірина Сисак.

Парламентський ранок почався зі звіту ДБР. Що робило Бюро розслідувань у 2020-му, депутатам доповідає в.о. директора Олексій Сухачов. У доповіді сипле цифрами: скільки порушили справ, винесли підозр та вручили обвинувальних актів. Але перцю до звіту "про все хороше" досипають депутатські запитання. Бо оцінили звіт не всі.

"Ваш звіт –  лайно!" – сказав позафракційний депутат Гео Лерос.

"Ви говорили про честь, так честі і гідності у вас немає загалом" – наголосила депутатка "ЄС" Софія Федина.

Серед десятка запитань до тимчасового директора ДБР, конкретну відповідь вдалося отримати про справу "вагнерівців". Олексій Сухачов підтвердив: розслідування триває, а на допити ходить і глава Офісу президента.

"Коли буде допитаний керівник Офісу президента, який несе відповідальність за зрив операції?" – запитав Гео Лерос.

"Слідчими ДБР проводиться постійна робота щоденна, щогодинна стосовно вказаного кримінального провадження, у тому числі допити осіб, яких ви зазначили", – відповів Сухачов.

Тому невдовзі обіцяє і результат. Як і у справах, у яких фігурують судді Конституційного Суду та його відсторонений голова Олександр Тупицький. Обіцянок багато, а результатів мало, дорікають в опозиції. "Слуги" ж захищають.

"Робота є абсолютно позитивною і конструктивною", – вважає голова комітету з питань правоохоронної діяльності, "слуга народу" Денис Монастирський.

"Ми хотіли створити українське ДБР, а створили КДБР, і ручне управління з боку ОПУ цим всім", – наголосив нардеп "ЄС" Олексій Гончаренко.

"Знаєте що вони у звіті пишуть? Що в них на 10 тисяч підписників виросло. Це досягнення. Мені соромно", – сказала представниця "Голосу" Олександра Устінова.

Старт судової реформи чи її імітація? У першому читанні Рада проголосувала за відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів. "Слуги" аплодують, опозиція обурюється і закликає не голосувати. Заледве знайшли 227 "за". "Слуги", група "Довіра" та позафракційні. Документ відновлює роботу ліквідованої торік комісії, котра більше як рік не відбирає суддів, тож у судах нікому працювати, пояснюють у більшості.

"З 7 тисяч суддів вакантні 2 тисячі посад", – каже Денис Маслов, депутат від "Слуги народу".

Така судова реформа фейкова, а від вищої кваліфікаційної комісії суддів залишиться лише назва, нарікають в опозиції. Пояснюють: 16 членів ВККС обиратиме комісія, де міжнародні експерти не матимуть права голосу. Хоча цього від України вимагають Венеційська комісія. Натомість формуватиме склад ВККС досі нереформована Вища Рада Правосуддя і про незалежність конкурсу можна забути, кажуть в опозиції.

"Надають повноваження по відбору суддів Вищій раді правосуддя, політоргану повністю залежному від влади, від Банкової", – пояснила народна обраниця від "ЄС" Ірина Геращенко.

"Яка залишається тотально нереформованою і сама потребує змін", – зауважив депутат "Голосу" Андрій Осадчук.

"Цей закон не про чесний та справедливий суд, це закон про можливість контролю над добором суддів", – переконаний нардеп "Батьківщини" Сергій Власенко.

Але "слуги", вочевидь, зауважень не чують.

"Я не бачу жодних ризиків, що не реформована ВРП буде мати вирішальний вплив на діяльність ВККС, доопрацюємо, аби збільшити автономію як комісії, так і ВККС", – зазначив голова комітету ВР з питань правової політики, "слуга" Андрій Костін.

Якнайшвидше до другого читання готуватимуть і ще один законопроєкт – про переведення годинників. Перехід із зимового часу на літній і навпаки Рада вирішила скасувати. Проголосували за основу. Пояснюють: "сезонний часовий стрибок" шкодить здоров'ю та не має економічної вигоди. А ще:

"Відповідне рішення було прийнято Європейським парламентом, що з 21 року скасовано буде переведення годинників", – каже заступник голови ВР Руслан Стефанчук.

Тож погодили: Україна має лишитися у зимовому часі.

"Якщо ми встигнемо проголосувати документ у другому читанні до 25 березня, то переходу 25 березня на літній час вже не буде", – переконує депутатка "Слуги народу" Роксолана Підласа.

А якщо депутати не встигнуть до традиційного переходу на літній час наприкінці березня, то переведення стрілець на годиннику востаннє відбудеться восени.

Ірина Сисак, Олексій Тищенко та Юрій Усік, "5 канал"

Попередній матеріал
Словаччина вибачилася перед Україною за невдалий жарт свого прем'єра
Наступний матеріал
Пленарне засідання ВР: легалізація зброї та зміни закону про автодороги
Loading...
Вимагаємо припинити брудну кампанію проти Порошенка – Парубій із трибуни ВР

Вимагаємо припинити брудну кампанію проти Порошенка – Парубій із трибуни ВР

Пленарне засідання ВР: скасування переведення годинників та відновлення роботи ВККС

Пленарне засідання ВР: скасування переведення годинників та відновлення роботи ВККС

Кінець "кнопкодавству": як працює сенсорна кнопка в парламенті – сюжет

Кінець "кнопкодавству": як працює сенсорна кнопка в парламенті – сюжет

"Слуги народу" збирають підписи для проведення позачергового засідання ВР: що обговорюватимуть

"Слуги народу" збирають підписи для проведення позачергового засідання ВР: що обговорюватимуть

Тепер загрожує до 8 років за ґратами: Рада посилила покарання для "телефонних мінерів"

Тепер загрожує до 8 років за ґратами: Рада посилила покарання для "телефонних мінерів"

Зареєструвалися з 15-ї спроби: як у Верховній Раді тестують сенсорну кнопку – включення

Зареєструвалися з 15-ї спроби: як у Верховній Раді тестують сенсорну кнопку – включення