Михайло Забродський
Михайло Забродський фото Європейська солідарність

"Європейська солідарність" вимагає створити ТСК щодо справи "вагнерівців" – генерал Забродський

  Читайте по-русски
  Фракція вперше виступила з такою ініціативою ще у вересні минулого року

  "Європейська солідарність" вимагає скликати позачергове засідання Верховної Ради для створення ТСК щодо "вагнерівців". Про це нардеп від фракції "Європейська солідарність", Герой України, генерал-лейтенант Михайло Забродський сказав на брифінгу у Верховній Раді, повідомляє прес-служба політсили.

  "Провальна історія зриву спецоперації по затриманню вагнерівських найманців вже більш як пів року бентежить суспільство і викликає низку питань. Два основних – як так трапилося і хто винний. Операція, до якої були залучені декілька спецслужб, країни-партнери, низка державних інституцій, мала всі підстави увійти в підручники проведення відповідних оперативних заходів", – сказав Забродський.

  "Але, на жаль, з середини минулого року ця історія отримала зовсім інший вимір і перетворилася з історії успіху на історію можливої зради національних інтересів. І більш ніж пів року всі чекають відповіді. На жаль, слідчі органи такі відповіді поки що не надають", – додав депутат.

  Забродський наголосив, що "Європейська солідарність" вимагає створення відповідної ТСК.

  "Фракція "Європейська солідарність" ще у вересні минулого року вийшла з такою ініціативою. Але дивує позиція окремих фракцій, включаючи перш за все монобільшість, що це питання не на часі, це питання недоцільне, це питання не на слуху, це питання не підлягає нагальному розгляду. Не кажучи вже про те, що були застосовані відповідні парламентські інструменти для пригальмовування процесу створення ТСК", – зауважив генерал Забродський.

  "Сьогодні фракція "Європейська солідарність" робить наступний крок. Два дні тому фракція "ЄС" звернулася з відповідним листом до керівництва Верховної Ради, де ініціює скликання позачергового засідання з єдиним питанням порядку денного – розгляду проєкту постанови про утворення ТСК з питань розслідування оприлюднених у ЗМІ фактів можливих протиправних дій посадових осіб. І на підставі наведеного просить невідкладно забезпечити виготовлення відповідних документів для збирання необхідної кількості підписів народних депутатів", – сказав депутат.

  "Наразі підписні листи поки що не в залі і навряд чи вони оформлені. Але я хотів би нагадати всім нерішучим і тим, хто побоюється, для кого війна, яка триває, знаходиться десь далеко, для когось вже закінчилася, а для кого і не починалася. Наше волевиявлення під підписним листом і голосування за створення ТСК є демонстрацією нашої позиції. Це знову про той самий літак, який заходить під вогнем "вагнерівців" на Луганський аеропорт. Ще є час вирішити, хто і з ким. Вирішуйте", – закликав Михайло Забродський.

  Як повідомляв 5.ua, комітет із питань національної безпеки, оборони та розвідки ще у вересні 2020 року рекомендував Верховній Раді винести проєкт постанови про створення ТСК щодо розслідування справи "вагнерівців" у зал засідань для голосування. Але слідчу комісію досі так створено і не було.

  Попередній матеріал
  Адвокати заявляють, що підпис потерпілого Щербича в одному з документів справи Стерненка може бути підроблений
  Наступний матеріал
  Погрожував, шантажував і тиснув на колег: Вища рада правосуддя звільнила скандального суддю Ємельянова
  Loading...