Переведення годинників
Переведення годинників Shutterstock

Назавжди у "зимовому" часі: Рада підтримала скасування переведення годинників

  Читайте по-русски
  Передбачається закріплення на території України єдиного київського часу

  Верховна Рада в першому читанні ухвалила законопроєкт "Про обчислення часу в Україні" (№ 4201). "За" проголосували 277 нардепів.

  Законопроєктом передбачається встановлення й закріплення на території України єдиного київського часу (UTC+2) та відмова від подальшого сезонного переведення стрілок годинників. Тобто скасування переходу із "зимового" на "літній" час і навпаки.

  Раніше Руслан Стефанчук зазначав, що це рішення спрямоване на протидію агресії з боку Росії. Адже на тимчасово окупованих територіях нині протиправно встановлений час держави-агресорки. Закріплення єдиного київського часу дасть змогу зміцнити безпекові позиції та сприятиме деокупації і реінтеграції українських територій.

  Крім того, за його словами, переведення годинників негативно впливає на стан здоров'я громадян. А твердження, що переведення стрілок годинників допомагає енергозбереженню – є міфом.

  В Україні переходять на "літній" час традиційно в останню неділю березня, а на зимовий – в останню неділю жовтня. Восени переводять стрілку на годину назад, а навесні – вперед. 

  Автор законопроєкту сподівається, що у разі підтримки Верховною Радою, це сезонне переведення стрілок годинника стане останнім. У разі ж якщо документ остаточно ухвалять до 25 березня – переходу на "літній" час цього року може просто не відбутися.

  Дивіться також: Зима близько: чим шкідливе переведення годинників та коли Україна відмовиться від цього

  Попередній матеріал
  Погрожував, шантажував і тиснув на колег: Вища рада правосуддя звільнила скандального суддю Ємельянова
  Наступний матеріал
  МВФ може перенести перегляд програми для України на кінець року
  Loading...