5 канал

Зустріч світових лідерів у Парижі: чому Макрон не потиснув руку Путіну і як Femen прорвалися до Трампа

Петро Порошенко у Франції за два дні офіційного візиту провів 40 зустрічей

Канцлер Німеччини Ангела Меркель та Президент Франції Еммануель Макрон засудили псевдо-вибори, які напередодні провели в ОРДЛО. У спільній заяві, яку оприлюднила прес-служба уряду Німеччини, йдеться, що фейкові "вибори" підривають територіальну цілісність і незалежність України. Про виборчий фарс, ситуацію на Донбасі, виконання Мінських угод та майбутнє миротворчої місії ООН з лідерами країн напередодні поговорив і Президент України під час робочого візиту до Франції. Петро Порошенко прибув у складі української делегації, брав участь у меморіальних заходах до сотих роковин завершення Першої світової війни.

11 листопада 100 років тому була підписана мирна угода, яка стала початком кінця Першої світової війни. Цей день у Франції називають Днем перемир'я. До Єлисейського палацу почали з'їжджатися перші гості. Загалом – майже 100 глав держав та урядів тих країн, які прямо чи опосередковано мали відношення до подій сторічної давнини.

До ґанку один за одним під'їжджають кортежі. Президент Франції вітає гостей. От тільки Володимиру Путіну та Дональду Трампу руку саме на подвір'ї Еммануель Макрон не потиснув. Бо обидва на зустріч до Палацу не приїхали.

Уже біля Тріумфальної арки запрошені чільники держав гуртом вшанували пам'ять воїнів, які загинули під час Першої світової війни. Президент Російської Федерації на церемонію вшанування прибув останнім, потиснувши руку французькому, німецькому та американському лідерам. Жартували – Путін знову змушує чекати весь світ.

На місці вшанування пам'яті Еммануель Макрон закликав присутніх до єднання у боротьбі за мир: "Патріотизм – повна протилежність націоналізму. Націоналізм є зрадою патріотизму. Кажучи "наші інтереси передусім, хай там що відбувається з іншими", – ви знищуєте найцінніше, що може мати нація, те, що робить її живою, великою, і, щонайважливіше, її моральні цінності".

Після урочистостей – делегації повертаються знову до Єлисейського палацу. Але не без перешкод. До кортежу американського президента прорвалася активістка Femen. Вигукуючи слова "фейкові миротворці". Дівчину затримали .

Французька сторона, запрошуючи в гості світових лідерів, закликала політиків не проводити сторонніх зустрічей під час паризького вікенду. Але вочевидь під час формальних і неформальних зустрічей президенти країн таки мали змогу перекинутись кількома словами з колегами. Про що говорили невідомо, як і те, "хто кому товариш".

Український Президент не планував зустрічей із президентом російським. На спільних заходах вони не стояли поруч. Але розмова Нормандської четвірки таки відбулася. Вже надвечір. Україна, Німеччина, Франція таки поговорили. Без Путіна.

Домовлятися з Росію про будь-що марно, переконаний Президент, тож під час зустрічі у "майже Нормандському форматі" обговорив із колегами введення миротворчої місії. Бо без неї, каже, ніяк. Крім того звільнення політичних в'язнів та негайне повернення до процесу обміну тих, хто незаконно утримується в російських тюрмах – це також стало темами обговорення під час зустрічі.

Тепер Президент чекає офіційних заяв від своїх колег. А наступного тижня Україна вестиме переговори на ще одному міжнародному майданчику. Петро Порошенко підсумував – у Франції за два дні провів 40 зустрічей. І запевнив – Україна вкотре заручилася підтримкою міжнародних колег.

Анна Мірошниченко, Сергій Клименко, "5 канал"

Саміт НАТО за участі України: хто з ким мав зустрічі та хто кому тис руку – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Боляче втрачати таких хлопців": на Луганщині прощалися з 20-річним військовим
Наступний матеріал
Почалося, як звичайна простуда: 8-річний Андрійко потребує термінової пересадки кісткового мозку
Loading...
Візит Президента до Франції: спілкування зі ЗМІ – відео

Візит Президента до Франції: спілкування зі ЗМІ – відео

Церемонія з нагоди 100-ї річниці завершення Першої Світової біля Тріумфальної арки – завершено

Церемонія з нагоди 100-ї річниці завершення Першої Світової біля Тріумфальної арки – завершено

У Франції готували напад на Макрона, затримано 6 осіб

У Франції готували напад на Макрона, затримано 6 осіб

Частина сходинок Ейфелевої вежі піде з молотка

Частина сходинок Ейфелевої вежі піде з молотка

Нові переговори щодо Сирії: біг по колу чи натяк на прогрес

Нові переговори щодо Сирії: біг по колу чи натяк на прогрес

Розірвання ядерної угоди між США та РФ: реакція на дії Кремля чи загроза світовій рівновазі

Розірвання ядерної угоди між США та РФ: реакція на дії Кремля чи загроза світовій рівновазі