Заступник міністра МЗС Боднар
Заступник міністра МЗС Боднар Укрінформ

Жодної заборгованості України перед СНД не може існувати – МЗС

Читайте по-русски
З 2014 року Україна припинила сплату внесків до бюджету Співдружності, і з того часу не підписувала щорічних рішень про Єдиний бюджет органів Співдружності
Публікація російських ЗМІ про нібито "заборгованість" України перед СНД та відсутність "офіційного повідомлення" про вихід нашої держави з цієї організації є відвертою маніпуляцією. Про це заявив заступник міністра закордонних справ Василь Боднар, повідомляє "Укрінформ".
 

"Кремль не полишає спроб у будь-який спосіб повернути Україну під свій контроль, у тому числі, через СНД. Україна ніколи не була членом цієї Співдружності, оскільки не підписала Статут СНД. Ми були державою-засновником та учасником Співдружності, і свого часу це мало сенс, але вже шостий рік поспіль Україна не підписує жодного документа, який приймається органами СНД", – зазначив Боднар.

Він поінформував, що з 2014 року Україна припинила сплату внесків до бюджету Співдружності, і з того часу не підписувала щорічних рішень про Єдиний бюджет органів Співдружності, тобто не брала на себе зобов’язань зі сплати цих внесків.

"Тому жодної "заборгованості" не може існувати в принципі", – акцентував заступник міністра.

Боднар додав, що Україна також максимально знизила рівень представленості у засіданнях вищих органів СНД – у деяких заходах брали участь лише керівники закордонних дипломатичних установ виключно з метою захисту національних інтересів нашої держави.

"Відтак, Виконком СНД не витрачав кошти на забезпечення роботи української сторони у відповідних засіданнях", – зауважив дипломат.

Окрім того, МЗС відкликало трьох представників України, які працювали на посадах у структурах Співдружності за квотою нашої держави, а в серпні 2018 року було ліквідовано Постпредство України при Координаційних інститутах СНД, нагадав Боднар.

"Ба більше, ми проводимо масштабну інвентаризацію договорів, укладених Україною в рамках СНД. А це близько 240 документів. Вже припинено дію 15 угод, які не відповідають нашим національним інтересам, триває робота щодо припинення дії ще більш як 70 угод. Але все, що відповідає нашим інтересам, залишатиметься чинним", – наголосив заступник міністра.

Насамкінець він зазначив, що така жорстка позиція України є абсолютно адекватною реакцією на неспроможність СНД хоч якось реагувати на агресію РФ проти України, попри те, що такі дії російської сторони грубо порушили засади, на яких свого часу створювалася Співдружність.

Як повідомляв 5.UA, напередодні у Москві відбулися масові протести.

Дивіться також фотогалерею:

Замінований пляж і зарослі руїни: який вигляд має село-привид Широкине на 6 році війни – ФОТО

Село Широкине
/
Село Широкине
/
Село Широкине
/
Село Широкине
/
Село Широкине
/
Село Широкине
/
Село Широкине
/
Село Широкине
/
Село Широкине
/
Село Широкине
/
Село Широкине
/
Село Широкине
/
Село Широкине
/
Село Широкине
/
Село Широкине
/

Попередній матеріал
Дощі та грозі: погода готує Україні неприємні сюрпризи
Наступний матеріал
Україна відзначає День військ зв'язку
Loading...

Росія підтвердила, що Договір про дружбу втрачає чинність з 1 квітня – подробиці від МЗС

МЗС Росії направило Україні ноту протесту – у Клімкіна відповіли

МЗС України й Посольство США назвали затримання архієпископа Климента в Криму неприпустимим – заяви

Україна поверне Крим, наші кораблі стоятимуть в порту Севастополя – Клімкін

МЗС вимагає термінових консультацій з підписантами Будапештського меморандуму

Істерія близька до божевілля: Трамп не зустрінеться з Путіним – реакція росіян