Олександр Дубинський
Олександр Дубинський glavcom.ua

"Завжди самі собі створюємо геморой": низка "слуг" не хочуть повертати кримінальну відповідальність за е-декларування

Читайте по-русски
Нагадаємо, що після скандального рішення КСУ від 27 жовтня ВАКС вже закрив кілька справ про брехню в деклараціях

Низка нардепів "Слуги народу" не хочуть повертати кримінальну відповідальність за недостовірне електронне декларування. Активну дискусію щодо цього зафіксував вранці в чаті "слуг" фотокореспондент "#Букв".

Олександр Дубинський, який завдяки рішенню КС щасливо уникнув кримінального переслідування, у чаті написав: "Ми самі собі завжди створюємо геморой. Давайте фракцію з цього приводу зберемо".

Переписка "слуг"
Переписка "слуг"bykvu.com

"Слуга" Дарина Володіна каже: "Все конфіскувати. Всіх посадити. Приблизно так це звучить… Але, чесно кажучи, насмілюся припустити, що скільки б нововведень ми не вигадували, щоб допомогти хоч якось збільшити статистику наших антикор органів, ми навряд чи якісно покращимо ситуацію, тому що поки, судячи з останніх новин, бігають вони за тими, хто їх дурнями називає, і повертають до бюджету по 2 млн при витратах на їхнє утримання в 1 млрд".

Володіна також закликала "не тикати пальцем в небо" своїм рішенням, бо КС може визнати незаконним і цей законопроект.

Переписка "слуг"
Переписка "слуг"bykvu.com

Нардеп Андрій Холодов закликав не приймати таке рішення "здуру".

Також нардепи переймалися, що буде, якщо вони помилково забудуть вказати страховку на 15 тисяч гривень або 2 гектари землі. На що їм відповіли, що кримінальна відповідальність наступатиме від 4-6 млн грн. Дехто пропонував зібрати мітинг держслужбовців проти декларування, натякаючи на мітинги ФОПів.

Переписка "слуг"
Переписка "слуг"bykvu.com

Як повідомляв 5.UA, наприкінці жовтня Конституційний Суд визнав неконституційним закон про електронне декларування. Внаслідок такого рішення зможуть уникнути кримінальної відповідальності депутати і чиновники, які допустили порушення в останні 4 роки.

Нагадаємо, що після скандального рішення КСУ 27 жовтня ВАКС вже закрив кілька справ про брехню в деклараціях – зокрема, щодо колишнього гендиректора "Укроборонпрому" Павла Букіна й екснардепа Дмитра Білоцерківця. Раніше правоохоронці повідомляли, що будуть змушені припинити розслідування 110-ти кримінальних проваджень, де фігурують посадовці.

Пізніше, 28 жовтня, о 18:00 Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) закрило реєстр електронних декларацій на виконання рішення КСУ. Пізніше НАЗК відновило доступ до е-декларацій. Зеленський попросив Венеційську комісію оцінити стан антикорупційного законодавства після рішення КСУ, Венеціанська комісія надасть роз'яснення щодо рішення КСУ до 9 грудня

Попередній матеріал
Україна навряд чи зупинить роботу міжміського та міжнародного транспорту під час локдауну – Немчінов
Наступний матеріал
Депутати отримають по 100 тис. грн на зарплати помічникам
Loading...

Парламентський законопроєкт про брехню в декларації каратиме чиновників лише штрафами – у НАЗК обурились

Венеціанська комісія надасть роз'яснення щодо рішення КСУ до 9 грудня – нардеп

ВР може повернути відповідальність за брехню в електронних деклараціях

НАЗК запідозрило п'ятьох міністрів у недостовірному декларуванні багатомільйонних доходів

Зеленський вніс у Раду законопроєкт про відповідальність за брехню в декларації

Монастирський: кримінальне покарання за брехню в деклараціях буде, але депутати змінять поріг його настання