Е-декларації
Е-декларації twitter.com

Монастирський: кримінальне покарання за брехню в деклараціях буде, але депутати змінять поріг його настання

Читайте по-русски
Зміни до Кримінального кодексу поки відправили на погодження президентові

Кримінальне покарання за брехню в деклараціях буде, але депутати змінять поріг його настання. Тобто встановлять точну суму, за приховування якої каратимуть. Про це розповів голова парламентського комітету з питань правоохоронної діяльності Денис Монастирський.

За його словами, такого рішення дійшли в робочій групі з врегулювання кризової ситуації, спричиненої рішенням Конституційного Суду. Зміни до Кримінального кодексу поки відправили на погодження президентові. Готували тексти законодавчих ініціатив депутати протягом останніх двох тижнів.

Уже у вівторок депутати планують розглянути законопроєкт Нацагентства із запобігання корупції, проте додадуть зміни. Так, вручати протокол про недостовірне декларування суддям зможуть лише топ-посадовці Нацагентства і під наглядом інспектора Вищої ради правосуддя. А от як врегулювати процедуру розпуску цього суду, депутати поки не придумали. Цей законопроєкт ще готують.

"Ми дійшли висновку, що потрібно підняти поріг, з якого стартує кримінальна відповідальність. На сьогодні це 250 прожиткових мінімумів – це приблизно в цифрах 500 тисяч гривень. Тобто помилка на 500 тисяч гривень була кримінальною відповідальністю. Ми визначаємо, що кримінальна відповідальність стартує з 500 прожиткових мінімумів – це понад 1 млн гривень", – говорить Денис Монастирський, голова комітету з питань правоохоронної діяльності.

Нагадаємо, майже пів тисячі перевірок зупинило Національне агентство з питань запобігання корупції після скандального рішення Конституційного Суду.

Попередній матеріал
Ясько зі "Слуги народу" оцінила роботу Степанова як "незалік" та допустила розпуск Ради
Наступний матеріал
Чи зможуть продажні виборці покарати брехливих політиків – "Час Ч"
Loading...

Від Разумкова чекають підписних листів: "ЄС" вимагає від Ради позачергово зібратися і врегулювати питання ФОПів та е-декларування

ВАКС скасував свій перший вирок через рішення КСУ заборонити електронне декларування

Через рішення КСУ закрили 65 кримінальних проваджень щодо недостовірних декларацій

Унаслідок рішення КСУ зупинено перевірку декларації нардепа від "ОПЗЖ" Киви

Суд закрив справу щодо електронної декларації судді КСУ Мойсика

"Це спецоперація": Волох розповів, кому вигідне перезавантаження КСУ