Ірина Сєрова
Ірина Сєрова 5 канал

"Зараз під кожним політиком земля горітиме": Сєрова про справу проти Омеляна

Західні політики давно взяли за правило обирати – або політику, або бізнес. Українські натомість лише стають на цей шлях

В ефірі "Інформаційного дня" на "5 каналі" політичний консультант Ірина Сєрова прокоментувала провадження проти міністра інфраструктури Володимира Омеляна, розпочате НАБУ. 

Зокрема, вона звернула увагу на те, що до самої судді, яка розглядала "справу Омеляна", є питання стосовно корупційних схем.

"Хто зараз суддя, яка розглядала справу проти Омеляна? Людина, до якої є свої питання по декларації. Людина, яка переїхала з міста Шахтарськ, в якої було багато квартир у Києві, і потім вони якось зникли з декларації. Це все є в публічному просторі. Тобто, а судді хто?" – запитує політичний консультант.

Водночас, вона зазначає, що відкриття справ одразу проти кількох високопосадовців має значний позитивний ефект.

"Зараз ми маємо шалений позитив усіх цих скандалів. У нас справді юридичний колапс, але на наших очах зароджується нове суспільне бачення процесу державної машини. Зараз уже не вийде так, як за часів Кучми та Януковича, що ти можеш займатися чиновництвом, бізнесом і все буде добре, суспільство це сприймає абсолютно адекватно. Зараз під кожним чиновником, під кожним публічним політиком земля горітиме. Треба буде обирати: якщо ти хочеш залишатися у публічній політиці, тоді обирай – або влада, або гроші. Гроші – то бізнес. Влада – це політика. Так роблять західні політики", – констатує експерт.

Вона додає: "Наше суспільство це вже розуміє, але сформулювати не може. Тобто, відбувається зростання нашої політичної свідомості". 

Продовження розмови – далі у відео: 

Як повідомляв 5.UA, вранці у четвер, 13 вересня, працівники Національного антикорупційного бюро вручили підозру міністру інфраструктури Володимиру Омеляну. Потому детективи НАБУ пояснили підозру Омеляну. Зокрема, там уточнили: йдеться про ймовірне незаконне збагачення міністра десятирічної давнини. Але це провадження в НАБУ розслідують від травня 2017 року.

Попередній матеріал
Спуск десантно-штурмового катера "Кентавр" для ЗСУ на воду – відео
Наступний матеріал
Game over: НАБУ очікує фіаско в ще одній гучній справі – Чорновіл