Петро Порошенко
Петро Порошенко president.gov.ua

"Залишайтеся з Україною": Порошенко закликав міжнародне співтовариство і надалі підтримувати Україну на шляху до ЄС і НАТО – відео

Читайте по-русски
Глава держави подякував закордонним лідерам за постійну підтримку, яку вони надавали Україні за час його президентства

Петро Порошенко закликав міжнародне співтовариство підтримати євроатлантичний курс української держави з урахуванням невизначеної ситуації, що склалася через перемогу Володимира Зеленського на виборах президента. Про таке він сказав на брифінгу після оголошення результатів екзит-полу, повідомляє "5 канал".

"Шановні друзі України, які зараз у Києві або дивляться нас по всьому світі. По-перше, хотів би подякувати вам за таку увагу, прикуту до виборчого процесу в Україні. І я дуже радий, що нам вдалося забезпечити демократичні, вільні, відкриті вибори. Безсумнівно, Україна змогла встановити новий стандарт виборчої кампанії і я готовий дослухатися до волі людей України", – звернувся Порошенко.

"Я дуже вдячний закордонним лідерам за постійну підтримку, яку вони надавали Україні та мені під час мого президентства. І щодня, кожної хвилини під час цих 5 років ми відчували вашу підтримку. І як один з ключових політичних лідерів в Україні, я продовжуватиму слугувати Україні і продовжуватиму просувати порядок денний, який стосується доєднання до Євросоюзу, НАТО, який стосується децентралізації, боротьби з корупцією тощо. І за будь-яких обставин на будь-якій політичній позиції я робитиму все, що від мене залежатиме, аби забезпечити те, щоб Україна не змінювала свого курсу", – наголосив Порошенко.

І додав: "Проте результат виборів залишає нас у незрозумілій ситуації, яку складно передбачити, і ми бачимо дуже великий знак питання з приводу курсу України, який стосується курсу в ЄС та НАТО. І ми розуміємо, що в Кремлі можуть зараз радіти результатам виборів, оскільки вони можуть вважати, що коли до влади прийде новий недосвідчений президент, Україна підпаде під сферу впливу Росії.

Саме тому я хочу закликати міжнародну спільноту допомогти Україні зберегти вибір, який зробила Україна, дотримуватися курсу до ЄС та НАТО. Будь ласка, залишайтеся з Україною, незважаючи ні на що

"Підтримуйте українців, наших людей, ми маємо бути солідарними. Маємо бути єдиними і маємо продовжувати боротися з російською агресією", – резюмував Порошенко.

Як повідомляв 5.UA, вже відомі результати національного екзит-полу. За кандидата у президенти Петра Порошенка проголосували 25,3% виборців, за Зеленського – 73,2%, викреслили чи зіпсували бюлетень 1,5%. Такі дані станом на 18:00 оголосили на брифінгу в Києві.

 

Попередній матеріал
Я підтримаю Зеленського в усіх рішеннях, які відповідатимуть національним інтересам України – Порошенко
Наступний матеріал
Другий тур виборів: як зустріли перші результати екзит-полу 2019 у штабі Зеленського – включення

Спроба зупинити шлях України в ЄС та НАТО суперечитиме Конституції – Порошенко

"Не дамо перетворити нас на Росію": у Порошенка створили сайт, де українці можуть заявити про своє прагнення до ЄС і НАТО

Молодіжний громадський форум "Думка молоді важлива. Перспектива вступу в НАТО та ЄС" – відео

Курс на ЄС і НАТО, закріплені підписом, і несподівано Туск українською – репортаж із Верховної Ради

"Не будемо питати дозволу в Путіна, ми йдемо своїм шляхом" – Порошенко у ВР підписав зміни до Конституції про рух до ЄС і НАТО

Порошенко пообіцяв, що підпише закон про зміни до Конституції