Порошенко
Порошенко Facebook / Петро Порошенко

Спроба зупинити шлях України в ЄС та НАТО суперечитиме Конституції – Порошенко

Читайте російською
Президент наголосив, що побоювання щодо можливості зміни курсу країни після проведення виборів існують не лише на рівні лідерів європейських держав

Спроба змінити курс України до Євросоюзу та НАТО – буде неконституційною, адже він закріплений в основному законі країни. На цьому після зустрічі у Парижі із президентом Еммануелем Макроном заявив Петро Порошенко.

Президент України окремо наголосив, що побоювання щодо можливості зміни курсу країни після проведення виборів існують не лише на рівні лідерів європейських держав. Водночас, він відкинув ідею проведення референдумів щодо необхідності країни йти до НАТО та Європейського Союзу. Раніше про таку можливість говорив кандидат на посаду глави держави Володимир Зеленський.

"Якщо Україна сама зупиниться і буде ставити питання розвитку нашої європейської та євроатлантичної інтеграції в залежності від того, що скаже Кремль, або якимось чином ми затягнемо через проведення з будь-яких підстав, в тому числі і референдуму. Я вважаю, що це шлях на манівці. Референдум буде проведений тоді, коли будуть відкриті ворота Європейського Союзу і Україна буде делегувати частину своїх суверенних повноважень ЄС. Так як це робила кожна країна, яка претендувала на те, щоб стати членом Євросоюзу", – заявив Порошенко.

Попередній матеріал
Одна зі сторін пропонує продовжити ввечері: на "Олімпійському" кажуть, що готові до дебатів
Наступний матеріал
"Вибачтеся перед народом": ветеран АТО оголосив голодування та озвучив вимоги до Зеленського – відео

"Не дамо перетворити нас на Росію": у Порошенка створили сайт, де українці можуть заявити про своє прагнення до ЄС і НАТО

Молодіжний громадський форум "Думка молоді важлива. Перспектива вступу в НАТО та ЄС" – відео

Курс на ЄС і НАТО, закріплені підписом, і несподівано Туск українською – репортаж із Верховної Ради

Порошенко пообіцяв, що підпише закон про зміни до Конституції

"Шлях – незворотний": як у ВР ухвалювали історичне рішення про курс України на ЄС і НАТО – підсумковий сюжет

ВР має розглянути зміни до Конституції про курс України на ЄС і НАТО: виступ Президента перед нардепами – відео