Не видавати Росії в межах обміну бранцями ексначальника протиповітряної оборони Слов'янської бригади так званої "ДНР" Володимира Цемаха просять президента України євродепутати. До Володимира Зеленського спрямували відповідного листа. Під документом поставили підписи 40 парламентарів. Текст листа оприлюднила його ініціатор – депутат від Нідерландів Кеті Пірі.
Парламентарі наголошують: Цемах – ключовий свідок у розслідуванні збиття літака рейсу MH17 у небі над Донбасом (липень 2014 року). Водночас, він є підозрюваним у причетності до катастрофи і його хочуть допитати слідчі.
Раніше у ЗМІ повідомили, що Кремль наполягає на внесенні Цемаха до переліку на обмін утримуваними особами між Росією та Україною. У вівторок Шевченківський райсуд Києва продовжив Володимиру Цемаху запобіжний захід. Під вартою він пробуде щонайменше до 20 жовтня.
Samen met 40 EU collega’s brandbrief gestuurd aan @ZelenskyyUa met dringende oproep om MH17-verdachte niet uit te leveren aan Moskou. https://t.co/ivk11G5ch1
— Kati Piri (@KatiPiri) 4 вересня 2019 р.
Нагадаємо, Цемаха затримали українські спецслужби наприкінці червня в окупованому Сніжному, на захопленій так званою "ДНР" частині Донеччини. Шевченківський райсуд ухвалив рішення узяти Цемаха під арешт на два місяці. Зазначимо, журналісти знайшли архівне відео, на якому Цемах, імовірно, зізнається у причетності до збиття "Боїнга" MH17.
Як повідомляв 5.UA, "Боїнг" Малайзійських авіаліній збили над Донецькою областю 17 липня 2014 року. Загинули всі 298 людей, які були на борту. 28 вересня слідча група оприлюднила результати розслідування катастрофи. Після двох років роботи експерти підтвердили: МН17 збили зенітно-ракетною установкою "Бук". Стріляли з тимчасово окупованої території Донбасу, а привезли установку з Росії. Кримінальне розслідування збиття МН17 досі триває.
Нагадаємо, у вересні 2017 року Нідерланди, Австралія, Бельгія, Малайзія та Україна підписали меморандум про політичну підтримку кримінального переслідування винних у катастрофі MH17 за нідерландським законодавством. 25 грудня 2017 року Британська розвідка назвала Росію відповідальною за катастрофу. Росія заперечує свою причетність до збиття пасажирського літака.