Петро Порошенко
Петро Порошенко eurosolidarity.org

"ЄС" у Страсбурзі бореться за звільнення в’язнів Кремля та нацгвардійця Марківа

Читайте по-русски
Порошенко обговорив із євродепутатами стан та перспективи відносин між Україною та ЄС

П’ятий президент України, голова політичної партії "Європейська солідарність" Петро Порошенко перебуває у Страсбурзі на запрошення депутатів Європарламенту, про це йдеться на сайті партії.

Візит відбувається на фоні першого змістовного пленарного тижня новобраного складу Європейського Парламенту, обрання нового президента Європейської Комісії Урсули фон дер Ляйєн та запланованих дебатів євродепутатів щодо порушень Росією прав людини, демократії та верховенства права, зокрема незаконного утримання українських політичних в’язнів та моряків.

Зазначається, що п’ятий президент України Петро Порошенко здійснив перші контакти високого рівня з керівництвом абсолютної більшості політичних груп нового Європарламенту з метою забезпечення подальшої підтримки з боку цієї інституції ключових питань європейського порядку денного України.

У рамках перебування в Страсбурзі Петро Порошенко зустрівся із головою групи Європейської народної партії в Європарламенті Манфредом Вебером, Заступником голови групи "Оновлення Європи" в Європарламенті Маліком Азмані, головними зовнішньополітичними координатором Групи зелених у Європарламенті Райнхардом Бутікофером та Групи європейських консерваторів та реформістів Анною Фотигою.

Також за ініціативи Петра Порошенка було скликано засідання оновленої Групи друзів європейської України в Європарламенті, яка відіграє роль важливого двигуна у просуванні порядку денного Україна-ЄС у роботі цієї структури.

"Під час зустрічей п’ятий президент України закликав європейських депутатів, незважаючи на політичну кон’юнктуру, зберегти єдність і солідарність Європейського Союзу з Україною, забезпечити посилення всебічної підтримки нашої держави у протидії російській агресії, реалізації реформ та поступовому зближенні з Євросоюзом", – йдеться у повідомленні.

Петро Порошенко наголосив, що ключовою проблемою на шляху до відновлення миру і територіальної цілісності України є не Мінські домовленості, а брак політичної волі Москви, її бажання відновити політичний та економічний контроль над українською державою. Тому виключно важливим є збереження і посилення консолідованого міжнародного тиску на Росію, включно з режимом санкцій, для припинення вогню, виведення російських військ та озброєнь із території України, повернення Україні контролю над державним кордоном, звільнення всіх українських громадян, незаконно утримуваних у Росії, в т. ч. Сенцова, Кольченка, Клиха, Гриба, кримсько-татарських активістів, а також відновлення суверенітету України над окупованими територіями Донбасу та Криму.

Перебуваючи у Страсбурзі, Петро Порошенко обговорив із депутатами Європарламенту питання започаткування справді ефективних і масштабних програм сприяння соціально-економічному розвитку українського Приазов’я.

Особливу увагу євродепутатів було звернуто на упереджений та необ’єктивний вирок італійського суду нацгвардійцю Віталію Марківу.

Лідер "Європейської солідарності" наголосив на важливості координації зусиль із метою нейтралізації російської дезінформаційної антиукраїнської та антиєвропейської кампанії. Як приклад, Петро Порошенко навів наявну повзучу окупацію Росією українського інформаційного простору через поглинання низки вітчизняних медіаканалів російським капіталом.

"Важливим питанням порядку денного зустрічей було зміцнення енергетичної безпеки України та ЄС, зокрема важливість припинення будівництва російського політично вмотивованого проєкту газопроводу "Північний потік-2" і запобігання газової кризи через завершення контракту на транзит російського природного газу територією України", – зазначається у повідомленні.

Також п’ятий президент України обговорив із євродепутатами стан і перспективи відносин між Україною та ЄС за результатами 21-го саміту 8 липня 2019 року в Києві, шляхи прискорення імплементаці Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, а також поглиблення секторальної інтеграції у розвиток ініціативи президента Порошенка щодо "чотирьох союзів". Було також домовлено про формування оновленої делегації ЄП у складі 16 осіб у рамках Комітету парламентської асоціації Україна-ЄС.

Нагадаємо, раніше 5.ua повідомляв, що Порошенко відправив російських пропагандистів готуватися до Гаазького трибуналу.

Також дивіться фотогалерею за темою:

Дякую, Петре: тисячі людей зібралися під АП, щоб подякувати Порошенку

Люди дякують Порошенку
/
Люди дякують Порошенку
Люди дякують Порошенку
/
Люди дякують Порошенку
Люди дякують Порошенку
/
Люди дякують Порошенку
Дякую, Петре!
/
Дякую, Петре!
Дякую, Петре!
/
Дякую, Петре!
Люди дякують Порошенку
/
Люди дякують Порошенку
Дякую, Петре!
/
Дякую, Петре!
Люди дякують Порошенку
/
Люди дякують Порошенку
Дякую, Петре!
/
Дякую, Петре!
Дякую, Петре!
/
Дякую, Петре!
Петро та Марина Порошенки
/
Петро та Марина Порошенки

Попередній матеріал
Новий Європарламент проголосував за резолюцію щодо російської агресії – що це означає
Наступний матеріал
В Україні почав працювати новий посол Словенії
Loading...

Порошенко відправив російських пропагандистів готуватися до Гаазького трибуналу – Цеголко

Порошенко веде переговори в Страсбурзі про посилення санкцій проти Росії

Бірюков вказав на сумнівні моменти в заявах глави ДБР Романа Труби

Порошенко не отримував жодної повістки від ДБР – заява "ЄС" щодо дій Портнова та Держбюро розслідувань

Порошенко очолив рейтинг ефективності роботи президентів України

"Труба не володіє ситуацією в очолюваному ним відомстві", – адвокат щодо виклику Порошенка в ДБР