Порошенко, Волкер, Андерс
Порошенко, Волкер, Андерс 5 канал

Є небезпека, що авторитарні режими вийдуть у постпандемічний світ із новими апетитами – Волкер

Читайте по-русски
Людство має пам'ятати, що причина, із якої почалася Друга світова війна, пов'язана із природою таких режимів

Кремль докладає дуже багато зусиль, щоб стерти частину історії, коли Радянський Союз підписав із нацистською Німеччиною секретний пакт, щоб напасти на Балтійські країни і вбити мільйони людей. Про це заявив під час телемарафону "Мир і війна" Курт Волкер, колишній спецпредставник Державного департаменту США в Україні.

"Ми також маємо пам'ятати, що причина, із якої почалася ця війна, пов'язана із природою режимів: нацистського в Німеччині і сталінського в СРСР. Вони вважали репресії і агресію абсолютно виправданими. Ми бачимо сьогодні таку ситуацію. Тобто це також пов'язано із природою режиму в Кремлі", – зауважив Волкер.

Він наголосив, що пандемія може вплинути на зміцнення впливу авторитарних режимів у світі.

"Існує велика небезпека, що авторитарні режими вийдуть у цей постпандемічний світ із новими апетитами і, можливо, перевагами, будуть більш здатні просувати дезінформацію для того, щоб підривати те, що існує. Вони будуть сильніше контролювати суспільство, навіть використовувати коронавірус як обгрунтування, щоб посилити свій контроль. Відповідно, вони будуть посилювати контроль над державними підприємствами", – пояснив Волкер.

І додав, що зараз деякі демократії рухаються в напрямку націоналізму, популізму, переживають щодо еміграції, будують стіни.

Волкер наголосив: "Світу потрібно рухатися з великими ідеями, і одна із таких ідей, що треба бути інклюзивними – більше не є логічним, коли НАТО чи ЄС будують навколо себе стіни, кажуть "так, свобода, економічне процвітання і безпека стосуються тільки нас, а не тих людей, які розділяють наші цінності, але перебувають по інший бік кордонів". Ми маємо бути відкриті до таких країн як Україна, Грузія, Молдова та інших, хто розділяє такі цінності".

Попередній матеріал
Кулеба в ООН нагадав, що агресія Росії проти України триває довше, ніж Друга світова
Наступний матеріал
Інтриги і домовленості: Зеленський призначив Саакашвілі, Грузія викликала посла з України – сюжет
Loading...

Як Європа відзначає 75-річчя завершення Другої світової війни – сюжет

У Дніпрі мешканці вийшли вшанувати День пам'яті та примирення

Порошенко закликав Зеленського продовжити традицію вшанування Дня пам'яті та примирення

Україна відзначає День пам'яті та примирення – цей день в історії

Не свято, а нагадуванням про страшну трагедію: УІНП зняв ролик до Дня пам'яті та примирення

У Дніпрі День пам'яті та примирення запропонували відзначити онлайн