Міхеіл Саакашвілі
Міхеіл Саакашвілі 5 канал

Інтриги і домовленості: Зеленський призначив Саакашвілі, Грузія викликала посла з України – сюжет

Читайте по-русски
Розміститься новий чільник виконавчого комітету Національної ради реформ в Офісі президента

Два тижні інтриг, перемов та домовленостей. Міхеіл Саакашвілі вдруге на керівній посаді в Україні. Щоправда, не в уряді, як раніше пророкували, а в Офісі президента. Він голова Виконкому Нацради з питань реформ. На призначення відреагувала і Грузія. Про реформи під головуванням Саакашвілі та про майбутні стосунки між Україною та Грузією – кореспондентка "5 каналу" Евеліна Михайленко розкаже.

Рятувати державу Міхеіл Саакашвілі думав, приміряючи крісло віцепрем'єра з питань реформ. Але переконати "Слуг" не зумів. Парламентарії навіть не бралися за розгляд. Але інтригу в монобільшості зберігали.

"Михайло Саакашвілі був ньюзмейкером декілька днів – нехай побуде ще ньюзмейкером" ,– говорить Давид Арахамія, голова фракції "Слуга народу".

Побув з тиждень. Надвечір четверга – Міхеіл Саакашвілі з пляшкою грузинського в себе на сторінці повідомляє: святкувати є що. Указом президента Володимира Зеленського колишній президент Грузії та голова Одеської обласної адміністрації – віднині чільник виконавчого комітету Національної ради реформ. Свої перші кроки на посаді вже окреслив.

"Зараз до України йде велика криза, пов'язана з коронавірусом у світі. Перше, що треба зробити, щоб допомогти економіці, – це звільнити бізнес без адміністративного втручання. Є велика кількість регуляцій, від яких треба звільнятися, і головне слово – це свобода", – каже Міхеіл Саакашвілі.

Розміститься новий чільник в Офісі президента. В окремому кабінеті. Сама ж Національна рада реформ створена ще в 2014 році. І Міхеіл Саакашвілі до неї входив. На одному з засідань він тоді розсварився із міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим.

Яке місце в структурі нової влади посяде Нацрада з реформ та голова її виконкому – поки що не зрозуміло.

"З одного боку, в нас є президент і він має абсолютно конкретну відповідальність, скажімо питання безпеки, захисту конституції міжнародних справ. З іншого боку, ми маємо уряд, який фактично має проводити реформи. Я думаю, що нам треба почекати та подивитися, яке ж саме місце знайде в реформах і взагалі в економічній політиці новостворене об'єднання", – каже Ігор Бураковський, директор Інституту економічних досліджень та політичних консультацій.

Поки українці чекають, грузини вже відреагували. Для консультацій до Тбілісі викликали посла в Києві. Там нагадують: колишній президент Міхеіл Саакашвілі засуджений та оголошений в міжнародний розшук. Натомість Володимир Зеленський реакцію Грузії назвав помилковою, адже Саакашвілі має український паспорт.

"Мені здається, що після консультацій всі сторони зрозуміють, що в кожній державі кадрова політика стосується тільки тієї держави і тих громадян, які живуть у цій державі", – каже президент Володимир Зеленський.

У Міністерстві ж закордонних справ України сподіваються: після проведення консультацій у Тбілісі із грузинським послом, країни продовжать співпрацю.

"Наш заклик до наших друзів і партнерів – не ставити двосторонні відносини, які є довірливими, від тих рішень, які ухвалює наш уряд на шляху до здійснення реформ", – говорить Катерина Зеленко, речниця Міністерства закордонних справ.

Здійснюватиме реформи новий чільник виконкому в Офісі президента. В якому кабінеті – поки що невідомо. Водночас вікна його попередника виходили на парадний ґанок. Кабінет розташовувався на третьому поверсі.

"5 канал"

Попередній матеріал
Є небезпека, що авторитарні режими вийдуть у постпандемічний світ із новими апетитами – Волкер
Наступний матеріал
Використання Кремлем річниці перемоги над нацизмом за часів агресії проти України особливо зловісне – Туск
Loading...

"Великий реформатор": Саакашвілі хоче кабінет в Офісі президента

Для Саакашвілі знайшли нову посаду – Арахамія

"По віцепрем'єру в ОПУ дали відбій": журналіст припустив, яку посаду готують для Саакашвілі

Як "слуги" прокотили Саакашвілі з посадою в уряді – "ІнфоВечір"

Президент Грузії про призначення Саакашвілі: "Цього бажають ті, хто хоче розірвати дружбу між країнами"

Кадри поза конкурсом: політичні звільнення та безконкурсні призначення – "ІнфоВечір"