Саломе Зурабішвілі
Саломе Зурабішвілі publica.ge

Президент Грузії про призначення Саакашвілі: "Цього бажають ті, хто хоче розірвати дружбу між країнами"

  Читайте по-русски
  Зурабішвілі наголосила, що такими діями українська влада нехтує інституціями Грузії та ображає їхнє суспільство

  Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі відреагувала на ймовірне призначення Міхеїла Саакашвілі на пост віцепрем'єра України. Чиновниця вважає неприпустимою кандидатуру експрезидента Грузії, йдеться в заяві Зурабішвілі, опублікованій на її офіційному сайті.

  Президентка зазначила, що можливість призначення Саакашвілі "викликає тривогу".

  "Як глава Грузії, я чудово розумію неприпустимість втручання в справи іншої держави. Водночас також неприпустимий і незрозумілий вибір на державну посаду людини, злочинні дії якої фігурують не тільки в постановах грузинського суду, а й вердикті Європейського суду з прав людини. Не кажучи вже про те, що його звинувачують у тяжких корупційних злочинах", – відзначається в заяві Зурабішвілі.

  Вона наголосила: "Грузія та Україна є близькими стратегічними партнерами. Наша співпраця базується на багатовіковій дружбі та повазі, наших спільних інтересах та прагненнях. Проте наша країна-партнер зараз розглядає кандидата на високу політичну посаду, якого судами усіх трьох інстанцій Грузії визнали винними. Слід зазначити, що це природно спричинило занепокоєння уряду Грузії та суспільства".

  Зурабішвілі зауважила, що "усі, хто поважає історію наших країн і найважчий шлях, який ми пройшли разом, і ті, хто піклується про майбутнє нашої стратегічної дружби, стурбовані нинішньою ситуацією".

  "Серед них я особисто – президент Грузії, і зі мною – більшість суспільства. Тільки ті, хто хоче розірвати непохитну дружбу між Грузією та Україною, можуть бажати такого розвитку подій", – наголосила вона.

  Зурабішвілі заявила: "Я виступаю лише в інтересах держави, адже Україна та Грузія поділяють не лише багатовікову дружбу та взаємоповагу, але й незалежність, здобуту в недавньому минулому, спосіб побудови держави та спільні цілі: членство в ЄС та НАТО, економічні плани, транспортний потенціал Чорного моря. Зміцнення співпраці та посилення регіонального співробітництва є ще важливішим в контексті виклику коронавірусу. Найголовніше, що об'єднує грузинів та українців, – це наша солідарність та спільні зусилля щодо захисту територіальної цілісності та суверенітету, подолання конфліктів та окупацій. Неможливо уявити, що можуть здобути Грузія чи Україна, розділивши дороги та послабивши єдність".

  "Особисто я не хочу думати, що такий варіант прийнятний. Я навіть не можу уявити, яка одна людина може бути настільки важливою, що Україна ставить на карту наші довгострокові відносини між нашими державами, нехтує наші інституції та ображає наше суспільство", – пояснила вона.

  І додала: "Мені шкода через відсутність довіри, яка вже виникла між нашими країнами, але я б хотіла помилитися і покластися на сподівання, що інтереси наших країн будуть більш цінними та захищеними, ніж вузькі політичні амбіції та розрахунки. Я сподіваюся, що спільне минуле, теперішнє та майбутнє наших братніх націй ніколи не будуть поставлені під сумнів".

  Зазначимо, напередодні з'явилась інформація, що Кабмін відкликав з парламенту подання про призначення Саакашвілі віцепрем'єр-міністром з реформ.

  Утім, як пише "РБК-Україна", посилаючись на свої джерела, Міхеїлу Саакашвілі запропонували увійти до Національної ради реформ.

  Згідно з повідомленням інформатора, Саакашвілі проводив зустрічі в Офісі президента з питання призначення у виконавчу владу.

  Як відомо, нещодавно Саакашвілі отримав пропозицію від президента Зеленського стати віцепрем'єром уряду України з питань реформ.

  Своєю чергою влада Грузії негативно відреагувала на такі наміри Зеленського. Дійшло до того, що прем'єр-міністр Грузії Георгій Гахарія сказав, що країна може відкликати свого посла з України, якщо експрезидент Грузії стане членом українського Кабміну.

  Як інформував 5.UA, у травні 2019 року Зеленський повернув Саакашвілі громадянство України.

  Нагадаємо, 21 лютого 2018 року прикордонники заборонили Саакашвілі в'їзд в Україну на три роки. 12 лютого 2017 року ЗМІ повідомили про арешт Міхеіла Саакашвілі, політика нібито викрали з одного зі столичних ресторанів. Згодом стало відомо, що силами працівників ДПСУ Саакашвілі повернули до Польщі. Не минулося без сутички, бо невідомі з оточення лідера "Руху нових сил" накинулися на правоохоронців.

  До того, 5 грудня 2017 року генпрокурор Юрій Луценко виступив зі звинуваченням на адресу Міхеіла Саакашвілі в отриманні від бізнесмена-втікача Сергія Курченка грошей на його діяльність в Україні. Це Луценко доводив, демонструючи аудіозапис нібито розмови між Курченком і Саакашвілі.

  Попередній матеріал
  Чоловіка головного бухгалтера "95 кварталу" призначили директором департаменту ГУР МОУ
  Наступний матеріал
  У психлікарні Почаєва спалах коронавірусу: інфіковані як персонал, так і пацієнти
  Loading...

  Кадри поза конкурсом: політичні звільнення та безконкурсні призначення – "ІнфоВечір"

  Разумков про призначення Саакашвілі: "У Раді ще немає подання"

  Українські прокурори вважають, що Саакашвілі досі в Нідерландах – журналістка пояснила, як заморозили справу

  Повернення Саакашвілі: що доручив йому Зеленський та реакція депутатів

  Чи вистачить "Слугам" голосів для віцепрем’єра Саакашвілі та реакція Грузії на його призначення – "ІнфоВечір"

  Саакашвілі розповів, чим планує займатися в Кабміні