Міхеїл Саакашвілі
Міхеїл Саакашвілі 5 канал

Повернення Саакашвілі: що доручив йому Зеленський та реакція депутатів

Читайте по-русски
Свій шлях спілкування з фракціями політик розпочав з монобільшості

Віцепрем'єром стати готовий. Міхеіл Саакашвілі погодився на пропозицію президента підсилити уряд і опікуватися реформами у складі Кабінету міністрів. Про перші кроки на посаді колишній чільник Одеської області розповів на засіданні фракції Слуга народу. Утім, щоби Саакашвілі посів крісло віцепрем'єр-міністра з питань реформ, за це ще має проголосувати Верховна Рада. А єдиної думки у депутатів, навіть з монобільшості, немає. Тож, які плани українсько-грузинського політика та як його кандидатуру сприймає парламент – дивіться у сюжеті "5 каналу".

Лідери фракцій зранку поспішають на нараду до спікера – треба обговорити порядок денний. Головне питання від журналістів – чи розглядатиме Рада призначення Міхеїла Саакашвілі на посаду в уряді. Сам грузинсько-український політик заявив: його в Кабмін запросив Президент.

"Щодо можливого призначення пана Саакашвілі йому треба ще пройти шлях спілкування з фракціями. Ми б хотіли, щоб це була розмова фахова з усіма колегами по парламенту. Я думаю, що за найближчі дні він цю розмову проведе", – каже Олександр Корнієнко, перший заступник голови фракції "Слуга народу".

"Рік тому Зеленський обіцяв країні нові обличчя, ми бачимо, що вони закінчилися і дістали вже мічену стару колоду карт старих облич", – говорить Ірина Геращенко, співголова фракції "Європейська солідарність".

Свій шлях спілкування з фракціями Міхеїл Саакашвілі розпочав з монобільшості. "Слуги народу" запросили його на засідання, яке традиційно відбулося у виставковому центрі Парковий. Туди політик прийшов у гарному гуморі і натхненний розмовою з президентом.

"Президент мені доручив займатися переговорами з МВФ, Україні потрібно більше допомоги, ніж вона отримує, в України повинна бути мета, яка дозволить зберегти національну гідність і інтереси України", – каже Міхеіл Саакашвілі.

На зустріч журналістів не пускають. Один з депутатів викладає в мережу відео, де Міхеіл Саакашвілі розповідає, що готовий проводити реформи, не має особистих політичних амбіцій та захоплюється провладною командою.

"Я багато років спостерігаю за українською політикою, такої класної команди я ще не бачив", – каже політик.

Чи підтримувати Саакашвілі, думки "слуг народу" розділися. Частина вважає, що не почули чіткої програми реформаторських дій від Саакашвілі, інші – вірять у його управлінські здібності.

"Активна людина, знає, яким чином рухати процес реформ, вчора ми мали змістовну дискусію. Правильно кажуть, що справжні реформи робить парламент, а не Кабмін", – каже Давид Арахамія, голова фракції "Слуга народу".

"Наразі чуємо лише набір гасел, що все катастрофа, і ми маємо щось робити. Міхеіл Нізолорович відчуває себе мінімум премі'єр-міністром, це не віцепрем'єр в команді Шмигаля. Давайте ми не будемо обманювати ні себе, ні суспільство. Ні тим паче пана Саакашвілі, він хоче видавати бажане за дійсне, а насправді хоче дещо вище", – говорить Ірина Верещук, народна депутатка, "Слуга народу".

У фракції "Голос" запевнили – вирішать чи голосувати, лише після зустрічі з Саакашвілі.

"Трохи дивно, що у нас досі немає міністра освіти, міністра культури, повноцінного міністра енергетики та екології, а тут з'являється нова посада в уряді", – каже Ярослав Железняк, народний депутат "Голос".

Фракцію "Європейської солідарності" до кадрових перемов не запрошували. Про це розповідає ї лідер. Саме Петро Порошенко свого часу запросив Саакашвілі до України, надав громадянство, а згодом позбавив. Особисте п'ятий президент України воліє не переносити у державну площину.

"Не чекайте від мене суб'єктивних оцінок, я твердо наполягаю, є державна відповідальність, є державний інтерес, і будь-які особисті стосунки треба відкинути – "ЄС" сьогодні в опозиції, ми є лідерами, і за забаганки влади ми голосувати не будемо", – говорить Петро Порошенко.

Зрештою, кадрові питання на п'ятничному засіданні Верховної Ради не розглядали. "Слуги народу" не виключають, якщо голоси під Саакашвілі знайдуться, позачергове засідання скличуть наступного тижня.

Юрій Жупанов, Тетяна Мосієнко, "5 канал"

Попередній матеріал
На ролі в серіалах запрошують зірок, коли рейтинги падають, влада мислить так само – Ар'єв про призначення Саакашвілі
Наступний матеріал
Як Україна виходитиме з карантину та як ділять тести на COVID-19 між регіонами – "Копійка до копійки"
Loading...

Грузія, "як мінімум", відкличе свого посла з Києва – грузинський прем'єр про призначення Саакашвілі

"Має непогашену судимість": Саакашвілі не може увійти в Кабмін без порушення закону

Саакашвілі розповів, чим планує займатися в Кабміні

Призначення Саакашвілі в Україні Грузія сприйме як недружній і неприйнятний крок – посол

У "СН" кажуть, що в п'ятницю Рада не розглядатиме призначення Саакашвілі

"ЄС" не голосуватиме за призначення Саакашвілі – Геращенко пояснила чому