Саакашвілі
Саакашвілі facebook.com/SaakashviliMikheil

"Має непогашену судимість": Саакашвілі не може увійти в Кабмін без порушення закону

  Читайте по-русски
  У Грузії проти нього порушили низку кримінальних справ, а за деякими з них він був заочно засуджений на тюремні строки

  Колишній президент Грузії і звільнений голова Одеської ОДА Міхеїл Саакашвілі не може стати віцепрем'єр-міністром з питань реформ без порушення закону. Ідеться про ст. 7 Закону "Про Кабінет Міністрів України". Згідно з нею, на посаду члена Кабміну не може бути призначена особа, яка має не погашену чи не зняту судимість.

  При цьому закон не передбачає, що особа повинна бути засуджена саме в Україні. Словом, Саакашвілі не може бути членом українського уряду, бо має судимість, яка не знята і не погашена у Грузії.

  Саакашвілі покинув Грузію 2013 року. На батьківщині проти нього порушили низку кримінальних справ, а за деякими з них він був заочно засуджений на тюремні строки.

  Як нагадує "Обозреватель", у червні 2018 року Тбіліський міський суд заочно засудив Саакашвілі до 6 років в'язниці за перевищення службових повноважень. Суд визнав доведеним, що в 2005 році Саакашвілі, який тоді був президентом Грузії, наказав своїм підлеглим побити члена парламенту, бізнесмена Валерія Гелашвілі.

  В січні 2018 року Тбіліський міський суд визнав винним Саакашвілі у справі "про злісне перевищенні повноважень" на посаді президента Грузії і присудив йому 3 роки позбавлення волі. Суд повністю погодився зі звинуваченнями прокуратури в тому, що президент у 2009 році помилував чотирьох поліцейських, які відбували тюремний термін за вбивство 2006 року співробітника банку Сандро Гіргвліані. Згадані поліцейські замість 8 років ув'язнення відбули лише 2.

  Зазначається, що ця справа про вбивство мала широкий резонанс у Грузії, адже до злочину побічно були причетні ексміністр внутрішніх справ Вано Мерабішвілі, начальник департаменту конституційної безпеки Дата Ахалая та інші високопоставлені співробітники правоохоронних органів.

  Як пише "Інтерфакс–Україна", 2019 року адвокат політика подавав касаційну скаргу до Верховного суду Грузії на згаданий вище вирок Тбіліського міського суду. Але Верховний суд, як відомо, не задовільнив її та залишив в силі обвинувачення в перевищенні Саакашвілі службових повноважень на посаді президента.

  Крім того, станом на 2019 рік ще одна кримінальна справа проти Саакашвілі – про розтрату державних коштів – перебувала в суді на розгляді.

  Нагадаємо, Саакашвілі заявляє, що президент Зеленський доручив йому займатися питанням переговорів із Міжнародним валютним фондом. При тому, що сам Саакашвілі наразі не обіймає в уряді жодної посади. У той же час призначення Саакашвілі на посаду віцепрем'єр-міністра України з реформ не схвалюють у Грузії. А грузинський посол уже заявив, що "можливе призначення пана Саакашвілі з великою ймовірністю буде сприйняте у Тбілісі як недружній і неприйнятний з боку стратегічного партнерства крок".

  Попередній матеріал
  У "СН" розповіли, коли розглянуть "антиколомойський закон"
  Наступний матеріал
  У Києві на Байковому кладовищі сталася пожежа – підозрюють підпал
  Loading...