Петро Порошенко
Петро Порошенко 5 канал

Поки в Кремлі мілітаристське імперське "побєдобєсіє", Україна разом з Європою кажуть "Ніколи знову" – Порошенко

Читайте по-русски
Порошенко наголосив, що гідне майбутнє України можливе тільки у Євросоюзі і НАТО

Європейський Союз впорається з викликами і вийде з пандемії ще сильнішим, збереже всі цінності, властиві європейській цивілізації: демократію і верховенство закону, права і свободи. В тому числі – свободу пересування і перспективу розширення. Про це заявив п’ятий Президент України, лідер партії "Європейська солідарність" Петро Порошенко під час Міжнародної конференції "Мир та війна".

Порошенко наголосив, що гідне майбутнє України можливе тільки у Євросоюзі і НАТО.

"Позавчора онлайн-саміт Євросоюз-Західні Балкани ухвалив рішення про початок передвступних переговорів з Північною Македонією та Албанією. Що, здавалося б, нам з того? Де ті Західні Балкани і де ми? Але для нас це важливий сигнал готовності ЄС до подальшого розширення Союзу та об’єднання континенту. Впевнений, що настане і наша черга", – наголосив Петро Порошенко.

Він зазначив, що зміна влади, яка сталася минулого року, на жаль, віддалила перспективу членства України в НАТО та Європейському Союзі. Відданість цьому курсу залишається лише на папері, але за дванадцять місяців – жодного конкретного кроку, констатує п’ятий Президент.

"Чи не хочуть, чи не можуть, чи не знають як, чи на Путіна озираються. Версії є різні, але точно видно, що процес, щонайменше, поставлений новою владою на паузу", – зазначив Порошенко.

"Але є й хороші новини. Українська опозиція, уособлена "Європейською солідарністю", стоїть на твердих євроатлантичних позиціях, і ніхто нас з цієї дороги не зверне. А, головне, як показують опитування громадської думки, більшість українців підтримують і вступ України до ЄС, і членство в НАТО, бо розуміють, що лише там – гарантія безпеки країни та кожного її громадянина", – наголошує лідер партії.

"Україна – невід’ємна частина великої євроатлантичної цивілізації, яка розкинулася по обидві боки Атлантики. Наше гідне майбутнє – лише в Євросоюзі та НАТО. Ми рішуче відкидаємо ідею поділу світу на сфери впливу. Не може бути безпечного майбутнього для Європи без спокою на кордоні Росії з Україною, без ефективних заходів глобального впливу на Москву з метою переконати її, що мир – це найкращий вихід для всіх", – переконаний Петро Порошенко.

П’ятий Президент наголосив, що неможливо допустити тріумф агресора, бо чергова помилка може коштувати життя мільйонів і мільйонів. В Україні цей урок дуже добре засвоїли, переконаний політик.

"Вдячний усім міжнародним партнерам за підтримку України в нашій боротьбі проти російської агресії. Особливо і персонально учасникам сьогоднішньої міжнародної телеконференції, великим друзям України, ексгенсеку НАТО Андерсу Расмуссену, моєму раднику в бутність главою держави Курту Волкеру. І Дональду Туску, який послідовно підтримував Україну на всіх посадах: і як глава уряду Польщі, і як голова Європейської Ради, і тепер – як президент Європейської народної партії", – сказав Петро Порошенко.

Він наголосив, що українська пам’ять про Другу світову війну – це вшанування мільйонів українців різного етнічного походження, пам’ять про мільйони єврейських жертв Голокосту, засудження геноциду кримськотатарського народу, а також злочинів проти представників інших етносів, які сталінський режим визнав "ворожими".

"Пам’ять про десятки мільйонів жертви, зокрема цивільних, а не мілітаристське імперське "побєдобєсіє" – це європейська модель згадування про трагедію Другої світової війни. І модель примирення, щоб така трагедія ніколи не повторилася. "Ніколи знову", – під таким гаслом ми традиційно відзначаємо День пам’яті і примирення. Власне кажучи, прагнення не допустити нової війни в Європі, never again, врешті-решт і породило сам Європейський Союз, до якого ми прагнемо", – наголосив п’ятий Президент.

Нагадаємо, 8 травня з 10:00 до 21:30 триває інтелектуальний телемарафон в ефірі телеканалів "Прямий", "Еспресо" та "5 канал". Дивитися його можна наживо. Увечері очікується виступ Дональда Туска, Курта Волкера та Петра Порошенка. Повний перелік спікерів можна знайти тут.

Попередній матеріал
На відміну від Москви, ми поважаємо внесок усіх народів – Порошенко про перемогу над нацизмом у Другій світовій
Наступний матеріал
Путін до міжнародного права ставиться так, як свого часу Гітлер – Порошенко
Loading...

Як Європа відзначає 75-річчя завершення Другої світової війни – сюжет

У Дніпрі мешканці вийшли вшанувати День пам'яті та примирення

Порошенко закликав Зеленського продовжити традицію вшанування Дня пам'яті та примирення

Не свято, а нагадуванням про страшну трагедію: УІНП зняв ролик до Дня пам'яті та примирення

У Дніпрі День пам'яті та примирення запропонували відзначити онлайн

Церемонія покладання квітів до могили Невідомого солдата – відео