Петро Порошенко
Петро Порошенко 5 канал

Путін до міжнародного права ставиться так, як свого часу Гітлер – Порошенко

Читайте по-русски
Лідер "ЄС" наголосив, що роль СРСР у перемозі над нацизмом не дає Росії жодних підстав зазіхати на суверенітет та територіальну цілісність України та інших держав

Москва намагається привласнити спільну перемогу антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні і використовує це як інструмент у гібридній війні проти України та європейських цінностей. Про це заявив п'ятий Президент України, лідер партії "Європейська Солідарність" Петро Порошенко під час Міжнародної конференції "Мир та війна" у прямому ефірі телеканалів "Еспресо", "5 канал" та "Прямий".

"Навіжене російське "побєдобєсіє" – це інструмент їхньої гібридної війни проти України і всієї європейської цивілізації. Путін до міжнародного права ставиться так, як свого часу Гітлер. Він так само розглядає Україну як "життєвий простір" для своєї імперії. А українців взагалі не визнає окремим народом, подібно тому, як фюрер вважав німцями  народи сусідніх з Німеччиною держав", – сказав Порошенко.

Він продовжив: "Хіба анексія Криму не нагадує аншлюс Австрії? Хіба важко знайти спільне між окупацією частини Донбасу і Судетської області Чехословаччини? І, до речі, хіба Мюнхен-38, особиста ганьба Чемберлена і Далад'є не має переконувати деяких сучасних європейських політиків, що умиротворення агресора лише розпалює його апетит?".

Лідер "ЄС" наголосив, що роль СРСР у перемозі над нацизмом 75 років тому не дає Росії жодних підстав зазіхати на суверенітет та територіальну цілісність України та інших держав.

"Чим відрізняється бачення України, Європи – і Росії? Україна та Європа зустрічає ці дні із гаслом "Ніколи більше". Росія із колорадськими стрічками і гаслом "Можем повторить". А це вже погроза явно не Україні. Вони мріють мити чоботи не лише в  Дніпрі, а в Одері, Ельбі, Рейні. Гарячу війну Росія розв'язала лише проти України. А гібридну – веде проти усієї євроатлантичної цивілізації. Взяла собі в союзники навіть коронавірус. Оперативна група зі стратегічних комунікацій зовнішньополітичної служби ЄС спіймала росіян на поширенні фейків про COVID-19 на кшталт брехні про секретні американські лабораторії на території України", – зазначив п'ятий президент.

Він наголосив, що тоталітарні та авторитарні режими вміють використовувати в своїх інтересах демократичний характер сусідніх держав і розкладати їх зсередини так, щоб потім легше було здолати.

"Треба менше дивізій, коли демократія дає можливість маніпулювати громадською думкою у сусідніх країнах, хвалився Гітлер своєму оточенню. Природа демократій, мовляв, така, що вони не зможуть захищатися від подібних прийомів. Словом, технологія відома. Все нове – добре забуте старе. Але й ми робимо висновки з уроків історії. І я твердо переконаний – перемога буде за нами", – наголосив Петро Порошенко.

Нагадаємо, сьогодні, 8 травня, Україна відзначає День пам'яті та примирення.

Попередній матеріал
Поки в Кремлі мілітаристське імперське "побєдобєсіє", Україна разом з Європою кажуть "Ніколи знову" – Порошенко
Наступний матеріал
ПЛР-тест на COVID-19 в Україні – лабораторії перевантажені: що відбувається
Loading...

Поки в Кремлі мілітаристське імперське "побєдобєсіє", Україна разом з Європою кажуть "Ніколи знову" – Порошенко

"Мир і Війна" – міжнародний телемарафон до 75-річчя завершення Другої світової війни в Європі

У поліції очікують провокацій під час 9 травня – подробиці

"Жахіття Другої світової повернулися в Європу" – Карл Шльоґель про війну Росії проти України

Як Європа відзначає 75-річчя завершення Другої світової війни – сюжет

8 чи 9 травня – День пам'яті та примирення чи "день перемоги": що кажуть історики