Ілля Новіков
Ілля Новіков 5 канал

Які є інструменти, аби далі тиснути на Росію задля звільнення українських моряків – Новіков розповів

Читайте по-русски
У 2013 році проти рішення, яке примушувало Росію відпустити полонених, виступило два судді – російський і український

Морські санкції – традиційна форма обмеження дій країни, яка порушує міжнародне морське право, і Росія намагатиметься цього уникнути. Про таке у програмі "Рандеву" з Яніною Соколовою" розповів адвокат українських моряків і політв'язнів у РФ Ілья Новіков.

"Досі жодна країна, щодо якої було винесено рішення трибуналу, не ризикувала наслідками. Всі ці рішення, навіть рішення, яке було прийняте стосовно Росії у 2013 році, хоча того разу Росія також казала: ні, ми не визнаємо, не будемо, – але це рішення фактично було виконано", – розповів адвокат.

Юрист нагадав про подібну до цієї ситуацію з Росією у 2013 році, коли також були захоплені полонені, так само, як нині українські моряки.

"Це був інцидент десь у Баренцевому морі. Була така російська станція, яка добувала нафту, до неї були серйозні, поважні претензії від екологів. І корабель "Грінпісу" "Арктік санрайз", наблизилися до цієї платформи, вони намагалися її захопити. Їх усіх і корабель заарештовано. Трибунал також, але тоді було два голоси проти: російського і українського судді, але часи змінилися, цього разу трибунал голосував: дев'ятнадцять проти одного – Росія залишилася сама. Було рішення стосовно того, що Росія має звільнити цей екіпаж і корабель. Вона звільнила їх", – відзначив Новіков.

Адвокат також припустив, що Росія, якщо вона не погодиться відпускати полонених українських моряків, може стати державою "нон-грата" в іноземних портах.

"Що може бути. Наприклад, певна держава може заборонити Росії, російським кораблям, судам під російським прапором вхід до своїх портів. Нещодавно в нас була ситуація, не пов'язана безпосередньо з керченським інцидентом у Керченській протоці, але був такий корабель "Ситов", вітрильник, який використовувався для вишколу курсантів і там була група курсантів з керченської "мореходки". І спочатку Естонія, а потім – Польща, вони оголосили, щоб цьому кораблю не буде дозволено вхід у їхні порти, бо там присутня група курсантів з Криму", – нагадав Новіков.

Повний випуск "Рандеву" можете переглянути тут:

Як повідомляв 5.UA, Росія направила Україні ноту, в якій закликала надати письмові гарантії участі України в продовженні кримінального переслідування українських моряків у відповідності з російським законодавством. МЗС України у відповідь надіслало ноту про те, що пропозиція РФ "загострює суперечку між Україною і Росією щодо імунітетів військових кораблів".

Після цього Володимир Зеленський на брифінгу 27 червня заявив, що він – президент держави, і розкритикував дії міністра закордонних справ Павла Клімкіна. Зеленський обурився тим, що Клімкін відповів на ноту РФ, у якій Росія обіцяє повернути полонених моряків без консультації з керівництвом держави. На це Клімкін відповів, що в МЗС є всі повноваження надсилати ноту.

Попередній матеріал
За моєю інформацією, Зеленський вже наклав вето на закон про імпічмент – Березовець
Наступний матеріал
Перший день тренувань Sea Breeze-2019: як водолази із 6-ти країн відпрацьовували навички – відео

"Припиніть слухати Путіна!" – адвокат захоплених в полон моряків Ілля Новіков у "Рандеву" звернувся до українців

"Готуймося до серйозного зіткнення Західної цивілізації та РФ", – Чубаров про Крим, Путіна, Медведчука і Україну в "Рандеву"

"Ти перша будеш тікати і верещати, якщо до тебе прийде диктатор": Ірена Карпа – до сучасної молоді

Як Cвятослав Вакарчук у "Рандеву" подарував свою сорочку Яніні Соколовій – відео

Я не прогулював узагалі – Вакарчук розповів, як працював у парламенті VI скликання

"Що ти, Яніно, робиш зі мною?": Вакарчук заплакав в ефірі програми "Рандеву"