Розрахунок податків на оренду житла
Розрахунок податків на оренду житла Depositphotos

Як "зелені" добиватимуть простих людей восени – розслідування проєкту "СтопРеванш"

Читайте по-русски
На осінь "зелені" підготували українцям чергову порцію "покращень"

Економіка України "впала" на 11,5% відсотків у другому кварталі 2020-го, а 2/3 українців вважають себе бідними. Ось реальний результат півторарічної роботи Президента Володимира Зеленського та його команди, розповідають відомі експерти та фінансисти в ефірі прогрими "Стоп Реванш".

Замість "Кінця епохи бідності" українці мають початок "Епохи зубожіння", і проблема не в епідемії коронавірусу, а в недолугих рішеннях зеленої команди.

"Прогнозувати поведінку Президента просто неможливо. Як сказав колишній прем’єр Гончарук – там туман у голові. Ми не можемо зрозуміти рішення, які приймаються президентом. Одночасно ми бачимо управлінський хаос, який відбувається в країні. Звісно він шкодить", – говорить відомий фінансист Сергій Фурса.

Експерти пригадують тотальний карантин навесні 2020-го. Коли в один момент на вулицях опинились півмільйона українців, а бізнесу заборонили працювати. І замість податкових канікул від держави – штрафи по 34 тисячі гривень за кожного звільненого працівника.

"Є цей локдаун. Бізнесу кажуть – ні, вам не можна звільняти. Якщо будуть звільняти – телефонуйте туди, і ми будемо розбиратися. Якщо бізнес закритий, не продає в офлайні протягом двох місяців – відповідно, він втрачає приблизно 15% своїх доходів за рік", – говорить Олександр Почкун – керуючий партнер компанії Baker Tilly в Україні.

Замість того, аби дати людям можливість заробляти – ЗеКоманда спробувала заборонити українцям виїзд закордон – на заробітки.

"У відкритому світі, у якому зараз немає кордонів, зупинити трудову міграцію якимись адміністративними рухами неможливо. Не випускати людей – це призведе тільки до єдиного – до соціального вибуху", – розповідає Василь Воскобойник з Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування.

На осінь "зелені" підготували українцям чергову порцію "покращень", розповідають експерти. Це і нові податки для IT-спеціалістів. Замість Єдиного соціального внеску та 5% податку з прибутку платитимуть 41,5% від заробітку – зростання у 8 разів.

"В IT-індустрії більше 80% витрат компаній ідуть на оплату праці. Чим більше піднімуться ці витрати, тим менше ми будемо конкурентоздатними. Це дуже проста бізнес-математика", – каже Костянтин Васюк, виконавчий директор Асоціації ІТ Ukraine.

Кожен власник паю, за планами "слуг народу" має додатково платити по 6 тисяч гривень на рік. 3 мільярди гривень українцям коштуватиме реєстрація домашніх улюбленців – котів та собак. Повертається і корупційний техогляд автотранспорту.

"Збільшення податків призведе до того, що бізнес зрештою буде згортати свою активність. Більше буде безробітних, ФОПи будуть закриватися. Підприємства будуть закриватися. Буду зменшуватись зарплати. Люди ставитимуть біднішими", – каже Олег Гавриш, експерт з економіки.

Детальніше – дивіться у повному відео програми.

 

Попередній матеріал
Кінець українізації 20-х: життя і смерть Миколи Скрипника – "Машина Часу"
Наступний матеріал
Військова і воєнна розвідка ЗСУ: як вони діяли на початку війни з Росією – Сурков
Loading...

Чому Зеленський приймав парад на День Незалежності у Сердючки – "СтопРеванш"

Садовий на виборах буде "секретним кандидатом" від "Слуги народу" – "СтопРеванш"

"Латентний сепаратизм": у Львові прибирають державну символіку з вивісок – "СтопРеванш"

Чому Садовий не чіпає українофобські організації та радянські пам'ятники – "СтопРеванш"

Нові москвофіли: скільки у Львові адептів "русского міра" – "СтопРеванш"

Захоплення заручників у Луцьку: теракт чи спроба відволікти увагу від зради Зеленського – "СтопРеванш"