Львів
Львів Львівська міська рада

"Латентний сепаратизм": у Львові прибирають державну символіку з вивісок – "СтопРеванш"

Читайте по-русски
У стінах деяких шкіл міста відкриття україномовних класів саботують уже багато років, скаржаться активісти

На вивісках львівських шкіл більше не буде державної символіки. Таке рішення ухвалили в міській раді. Замість тризуба – локальний знак лева.

Такого неподобства досі не було в жодному місті України. Хіба за винятком окупованих Донецька чи Луганська, передає проєкт "СтопРеванш".

Роман Гринчук – директор 34-ї школи імені Шашкевича. Тепер йому можуть не продовжити контракт. Бо посмів виготовити та причепити власну вивіску. На ній знайшлося місце не тільки для лева, але й тризуба і навіть – назви держави, яку в Ратуші також викреслили з табличок.

"Я казав відділу освіти, що таку вивіску я вивішувати не буду. Це є як "Луганська народна республіка" – "ЛНР", виходить, що "ЛНР" – "Львівська народна республіка", – обурюється він.

Директор наполягає: якщо латентним сепаратистам зараз не дати по руках, то потім буде біда. Локальна символіка не може бути важливішою за державну – тоді це вже нова ідентичність. Яку ж державу тоді проголошує галицький лев?

Львівські шкільні директори цим питанням не клопочуться – слухняно прибирають герби України зі своїх шкіл. Російськомовна 45-та, що на вулиці Науковій, уже з новою вивіскою без тризуба. Тут точно не протестували, адже давно відомі своїм скандальним ставленням до державної символіки. Ось виконують гімн – ніби знущаються.

У стінах школи попи РПЦ вільно проповідують про "гражданскую войну", а відкриття україномовних класів тут саботують уже багато років, скаржаться активісти. Усього у Львові майже півтори сотні шкіл, із них чотири – досі російськомовні. Тим часом у найближчих до Російської Федерації обласних центрах – Чернігові та Сумах – закрито ВСІ російськомовні школи.

"За 14 років правління Садового питання російськомовних шкіл замовчувалось і не вирішувалось. Не було жодних спроб інтегрувати це російськомовне середовище в український світогляд… Фактично міський голова і його чиновники йшли на поступки "рускому міру", – вважає депутатка Львівської міської ради Уляна Пак.

Попередній матеріал
Заява п'ятого президента України Петра Порошенка – відео
Наступний матеріал
У парку Шевченка люди збираються на Марш захисників – включення (оновлено)
Loading...