Аскольд Лозинський
Аскольд Лозинський відкриті джерела

Я починаю каятись, що підтримував Зеленського – експрезидент Світового конгресу українців

  Читайте по-русски
  За його словами, якщо Венедіктова, Бабіков і Соколов зможуть "Майдан Гідності перетворити на переворот", тоді "вторгнення Путіна у Крим та Донбас стане закономірним"
  Перебування Соколова та Бабікова на чолі Державного бюро розслідувань, а Венедіктової – на чолі Генеральної прокуратури є однією з помилок президента України Володимира Зеленського, "які межують з політичною маніпуляцією, а то й національною зрадою".

  Про це заявив нью-йоркський адвокат, доктор права, президент Світового конгресу українців у 1998-2008 роках Аскольд Лозинський у своїй статті для українсько-американського тижневика Час і події.

  За його словами, прагнення нинішнього керівництва ДБР та ГПУ скасувати недоторканість для майданівців, а також близькі професійні відносини між ними прямо суперечать рекомендаціям місії ООН.

  "Для Державного бюро розслідувань як правоохоронного органу головним завданням є встановлення всіх осіб, причетних до злочинів, які мали місце під час масових акцій протестів Революції Гідності. Тому Бюро не може ігнорувати рекомендації міжнародної організації такого рівня (Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні - ред.) і врахує їх у подальшій роботі", – нагадав слова Соколова Аскольд Лозинський. 

  Але, як зазначає Лозинський, представники ООН ніколи не вимагали скасування амністії майданівців.

  "Таку підробку хіба важко вигадати, але у двох звітах цієї місії ООН з 15 квітня 2014 року і з 15 травня 2014 між рекомендаціями немає і слова про потребу скасувати закон про недоторканість. Цю Місію, до речі, на запрошення нової влади в Україні влаштував Іван Сімонович, заступник генерального секретаря ООН, відомий усім українцям, котрі працювали при ООН у Нью-Йорку. Він за національністю хорват, а за освітою юрист. Сімонович відрізняється від інших кар'єрних дипломатів в ООН своєю врівноваженістю та прихильністю до спроб України стати демократичною державою. Рівночасно він – професійна особистість, яка відкидає будь-які політичні маніпуляції, які межують з корупцією. У Звіті Місії з 15 травня 2014 року вказано, що нова влада в України звернулася для повного розслідування не тільки до ООН, але також до Міжнародного Кримінального Суду, подаючи себе під юрисдикцію, згідно з Римським законом, що Україна підписала ще 2000 року, але ще не ратифікувала. Крім того, у тому ж звіті подано, що Генеральний Секретар Ради Європи зініціював Міжнародний дорадчий семінар для нагляду за юридичним дослідженням конфронтацій під час Майдану від 30 листопада 2013 до 21 лютого 2014", – коментує зі свого боку Лозинський.

  На думку Лозинського, найбільш незрозумілим щодо Венедиктової, ГПУ, Соколова, ДБР, – це те, що у звіті Місії ООН з 15 квітня є дуже точно написано між рекомендаціями не про скасування закону про амністію для протестувальників Майдану

  "Забезпечити інституційну незалежність Державного Бюро Розслідування. Є дуже важливим забезпечити, щоби цей новий орган був незалежним від Офісу прокурора. Але ж Олександра Бабікова призначила саме Ірина Венедіктова, чинний генеральний прокурор, вона зробила призначення тоді, коли була в. о. директора ДБР. Яка іронія! Це дуже грубо вшите. Мабуть, такі маніпуляції і передбачав Сімонович. Як же це могли оминути Венедіктова і Соколов?", – продовжує Лозинський.

  За його словами, якщо Венедіктова, Бабіков і Соколов зможуть "Майдан Гідності перетворити на переворот", тоді "вторгнення Путіна у Крим та Донбас стане закономірним".

  "Тут нема альтернатив. Венедіктова, Бабіков і Соколов мусять відійти. І що, хіба ще раз скажемо, що президент помилився. Скільки дозволяється таких помилок, які межують з політичною маніпуляцією, а то й національною зрадою. Я особисто починаю каятись, що я колись писав, що нема нічого страшного, коли стане президентом Володимир Зеленський", – підсумував Лозинський.

  Як повідомляв 5.UA, у Міністерстві закордонних справ вшанували пам'ять жертв Великого терору та нагадали про нинішніх бранців Кремля.

   

  Попередній матеріал
  Кабмін підсвітять символікою кримських татар до роковин геноциду
  Наступний матеріал
  Масштабне витікання даних сталося у Європейському парламенті
  Loading...
  Порошенко обговорив із Гродом спробу "слуг народу" усунути Геращенко від засідань

  Порошенко обговорив із Гродом спробу "слуг народу" усунути Геращенко від засідань

  Порошенко зустрівся з головою Міжнародної спостережної місії Світового Конгресу Українців

  Порошенко зустрівся з головою Міжнародної спостережної місії Світового Конгресу Українців

  "Вдячний українській діаспорі": Порошенко зустрівся із президентами СКУ й УККА

  "Вдячний українській діаспорі": Порошенко зустрівся із президентами СКУ й УККА