З'їзд СКУ
З'їзд СКУ 5 канал

Світовий конгрес українців стривожений призначенням Бабікова і політичним переслідуванням Порошенка

  Читайте по-русски
  Серед законодавчих ініціатив, які турбують СКУ – законопроєкт про боротьбу з дезінформацією від Мінкульту та проєкт щодо земельної реформи

  Cвітовий конгрес українців та світова українська діаспора поділяють стурбованість громадянського суспільства у зв'язку з процесами в Україні, які можуть зашкодити демократії та прозорості. Зокрема, занепокоєння в СКУ викликають питання політичного правосуддя, ініціативи в сфері медіа та законопроєкт щодо земельної реформи, мовиться на сайті конгресу.

  Зокрема, у питанні політичного правосуддя СКУ стурбований "останніми новинами у розслідуванні справи резонансного вбивства Павла Шеремета, а також ознаками політичного переслідування лідерів окремих політичних сил в Україні, у тому числі, експрезидента України Петра Порошенка".

  У конгресі ще раз наголосили на важливості дотримання принципів верховенства права та неможливості здійснення політичного правосуддя й тиску на судову гілку влади.

  "Будь-які розслідування мають відбуватися у повній відповідності до норм чинного законодавства, а не скеровуватися політичними рішеннями. Це є першочергові завдання для утвердження міжнародного іміджу України як правової держави, адже кожен громадянин України має право на законний захист і справедливий суд", – зауважили в СКУ.

  У Світовому конгресі українців також висловили занепокоєння нещодавнім призначенням Олександра Бабікова – колишнього адвоката біглого президента Віктора Януковича – заступником директора Державного бюро розслідувань.

  "СКУ поділяє думку значної частини світового українства щодо неприпустимості такого призначення через очевидний конфлікт інтересів Олександра Бабікова, а також через фактичне нівелювання значення й досягнень Революції Гідності. СКУ сподівається на перегляд рішення щодо цього призначення, закликає провести повторний прозорий конкурс на посаду та оприлюднити повну інформацію про перебіг такого конкурсу, не допускаючи дій і рішень, які нищать репутацію ДБР та викликають стурбованість щодо можливості реваншу антидемократичних сил в Україні", – наголошується у заяві.

  У сфері медіа занепокоєння СКУ викликав, зокрема, законопроєкт про боротьбу з дезінформацією, запропонований Міністерством культури, молоді та спорту України.

  "СКУ поділяє занепокоєння асоціацій ЗМІ, громадських організацій з питань свободи ЗМІ, Національного союзу журналістів України, Європейської федерації журналістів та представника ОБСЄ з питань свободи слова в тому, що запропонований законопроєкт передбачає надмірне державне регулювання, контроль та потенційну цензуру в ЗМІ, може створити підґрунтя для політично вмотивованих маніпуляцій і негативно вплинути на професійне саморегулювання журналістів. СКУ підкреслює важливість боротьби з дезінформацією, особливо в умовах російської агресії. Однак не можна цього робити за рахунок свободи ЗМІ, впливу держави на медіаконтент та спроб державного регулювання журналістської діяльності у країні", – зазначається у тексті.

  Окремо вказується на небезпеку припинення роботи англомовної, арабської та кримськотатарської редакцій UATV – і це в часи, коли Україна протистоїть гібридній війні Російської Федерації.

  Серед інших законодавчих ініціатив української влади, які турбують СКУ – законопроєкт щодо земельної реформи в Україні.

  "Світовий конгрес українців закликає забезпечити належні консультації, відповідний аналіз і повне дотримання необхідних процедур перед прийняттям пакету законодавства щодо земельної реформи в Україні. СКУ наполягає на необхідності прийняття ретельно підготовлених, збалансованих та справедливих рішень, що спрямовані на розвиток повноправних, ефективних, гідних та дбайливих господарів своєї землі", – наголошується у тексті.

  У конгресу резюмували, що "хоча всі вищезазначені процеси стосуються різних сфер життя в Україні, в цілому, вони мають ознаки згортання та гальмування демократичних процесів, і тому потребують нагальної уваги задля того, щоб Україна продовжила рух на шляху якісних реформ та подальшого демократичного розвитку".

  Попередній матеріал
  Користуватися жетонами в метро Києва можна до кінця березня
  Наступний матеріал
  Військовому оголосили догану через критику Зеленського у Facebook
  Loading...