Бабіков
Бабіков 5 канал

Адвокат чи не адвокат: як Бабіков спростовував зв'язки з президентом-утікачем

Читайте по-русски
Також наголошує: справами Майдану не опікуватиметься

Усе ж таки був адвокатом Януковича чи ні? Це головне питання, яке цікавило журналістів під час першого брифінгу першого заступника директора Державного бюро розслідувань Олександра Бабікова. Сам він відхрещується – офіційним адвокатом Януковича ніколи не був. А от як коментує документи, на яких фігурує його прізвище і до чого у всій цій історії депутатка Тетяна Чорновол, розкаже журналіст "5 каналу" Ірина Шевченко.

Журналісти, родичі загиблих Героїв Небесної Сотні, народні депутати майже годину чекають початку брифінгу Олександра Бабікова. Охорона стурбована присутністю Тетяни Чорновол, яка прийшла на подію як постраждала учасниця Революції Гідності. Її намагаються вивести. Зробити це не дають депутати.

Уже серед брифінгу кілька людей у чорній уніформі виштовхують Тетяну із зали. Хто ці люди і чому вони так вчинили, перший заступник голови ДБР пояснити не може.

"Коли відбувались події з Тетяною Чорновол, я відповідав на ваші запитання. Проте, відбувається фіксування на відеокамери цих подій. Після того, як будуть оглянуті і вивчені, буде надана оцінка цим подіям і відповідно проінформовано. У межах та в порядку, встановлених законом", – сказав Бабіков.

Відповідаючи на головне запитання щодо стосунків із президентом-утікачем, Бабіков запевняє: адвокатом Віктора Януковича ніколи не був. Депутатка Марія Іонова демонструє заяву до Печерського суду, на якій стоїть підпис Бабікова як адвоката Януковича. Той пояснює.

"Заяву було подано адвокатом, який здійснює захист Януковича у цьому кримінальному провадженні. Моя участь була там через те, що я був адвокатом-початківцем. І мене запросив адвокат Біленко для того, щоб я ознайомився з тим, як відбувається процес такого роду", – зауважив перший заступник голови ДБР Бабіков.

ДБР
ДБР5 канал

Бабіков наголошує: справами Майдану не опікуватиметься. Бо курує спецпідрозділ голова ДБР.

"Оскільки як тільки но мені слідчий прийде доповідати це кримінальне провадження, чи я витребую з нього інформацію, чи надам вказівку, це є достатньою підставою для звільнення мене з посади", – повідомив Бабіков.

Родичів Героїв Небесної Сотні йому переконати не вдається.

"Пояснює сам Бабіков, що в нього немає ніякого конфлікту інтересів. Впевненості в тому, що все буде добре, точно немає. Ну, все буде добре тільки тоді, коли ми доб'ємось того, щоб їх звільнили", – каже голова ГО "Родина Героїв Небесної Сотні" Юрій Аксенин. 

Питання після зустрічі залишаються і в журналістів, і в депутатів.

"Знаєте, такий повзучий реванш. Мені страшно, що вже на керівних посадах знаходяться такі люди", – заявила народна депутатка "ЄС" Марія Іонова.

Ірина Шевченко, Олексій Тищенко, "5 канал"

Попередній матеріал
Пройшов тортури і концтабори: на 100-му році життя помер ветеран дивізії "Галичина" Михайло Мулик
Наступний матеріал
Через позицію української влади маятник у ПАРЄ "качнувся" в сторону РФ – Гончаренко
Loading...
Брифінг першого заступника директора ДБР Олександра Бабікова – відео

Брифінг першого заступника директора ДБР Олександра Бабікова – відео

Адвокат Януковича призначений заступником директора ДБР

Адвокат Януковича призначений заступником директора ДБР

Заступником директора ДБР може стати адвокат колишнього президента Віктора Януковича

Заступником директора ДБР може стати адвокат колишнього президента Віктора Януковича