Батько із донькою
Батько із донькою http://inlviv.in.ua

ВР у першому читанні підтримала законопроєкт про декрет для чоловіків і новий вид відпустки

  Читайте по-русски
  Проєктом передбачається визначити відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку як рівне право кожного з батьків дитини – матері та батька

  Верховна Рада ухвалила за основу проєкт Закону № 3695 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення рівних можливостей матері та батька на догляд за дитиною". Про це повідомила пресслужба парламенту.

  За це рішення проголосував 301 нардеп.

  Що передбачає цей законопроєкт:

  1. Пропонується забезпечити рівні можливості матері та батька на догляд за дитиною та поєднання трудової діяльності із сімейними обов'язками.
  2. Усунути законодавчі прогалини, які обмежують права чоловіка на відпустку для догляду за дитиною.
  3. Створити передумови для посилення ролі батька у процесі вихованні дітей та розвитку відповідального батьківства в Україні.
  4. Законопроєктом пропонується доповнити Кодекс законів про працю та Закон України "Про відпустки" новим видом відпустки – відпусткою при народженні дитини тривалістю до 14 календарних днів, що оплачується за рахунок роботодавця.

  Пропонується, щоб така відпустка надавалася одній із перелічених осіб:

  • чоловіку, дружина якого народила дитину;
  • батьку дитини у разі, якщо він не перебуває в зареєстрованому шлюбі з матір'ю дитини, але які спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки;
  • бабі або діду, або іншому повнолітньому родичеві дитини, який фактично доглядає за дитиною, якщо мати (батько) дитини є одинокою матір'ю (батьком).

  Проєктом передбачається визначити відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку як рівне право кожного з батьків дитини (матері та батька) та внести відповідні зміни в статті 179, 181 Кодекс законів про працю України та статті 18, 20 Закону України "Про відпустки".

  Законопроєктом також пропонується доповнити положення статті 182-1 Кодексу законів про працю України та статті 19 Закону України "Про відпустки" щодо права працівників обох статей, які мають дітей або повнолітню дитину – особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, на додаткову відпустку та доповнити положення статті 51 Кодексу законів про працю України щодо можливості встановлення скороченої тривалості робочого часу для чоловіків, які мають дітей, віком до 14 років, або дитину з інвалідністю, та батьків, що виховують дітей без матері (у тому числі у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі).

  Додамо, що, наприклад, у лютому у Фінляндії вирішили збільшити декретну відпустку для чоловіків до тривалості жіночої. За попередніми даними, вартість реформи – близько 100 млн євро на рік. На 25% вона буде фінансуватися державою, інші витрати повинні взяти на себе організації ринку праці. 

  Читайте також: Тато у декреті: що буде у новому законі про рівні права у догляді за дитиною

  Попередній матеріал
  Трьох бойовиків, яких викрила контррозвідка СБУ, оголосили в міжнародний розшук
  Наступний матеріал
  Прикордонники викрили контрабанду COVID-тестів та ліків із Росії – фото
  Loading...

  У Дніпрі в приватній школі стався скандал: дівчині розбив голову одноліток

  У Запорізькій області підлітки підпалили свого однолітка заради відео в соцмережах

  Ляшко повідомив, скільки учнів та вчителів захворіли на коронавірус із початку навчального року

  Гори непотребу та сміття: у Дніпрі поліція виявила дітей, які жили в жахливих умовах – відео

  Обіцяв подарунки: у Луцьку затримали чоловіка, якого підозрюють у розповсюдженні порнографії з малолітніми

  На Дніпропетровщині сміттєвоз збив однорічну дитину – відео