Школа
Школа 5 канал

У Дніпрі в приватній школі стався скандал: дівчині розбив голову одноліток

Читайте по-русски
У соцмережах випадок набув шаленого розголосу

Скандал у приватній школі Дніпра – через травмовану школярку. Одноліток на перерві вдарив дівчину по голові й рану довелося зашивати. Мати школярки написала про це у фейсбуці, знайшовши численну підтримку користувачів. Нині з двома підлітками, учасниками конфлікту, працюють психологи. У ситуації розбиралися журналісти "5 каналу".

Без пасма волосся на голові і в одязі, залитому кров'ю – такою Тетяна Журинська побачила свою 14-річну доньку в лікарні, куди дівчину швидкою привезли просто з уроків.

Батькам школярка розповіла – на перерві, коли вона прийшла до класу подруги, її вдарив один з учнів.

"Йому не сподобалось, про що вони говорили між собою, він наказав їм вийти. Вони не погодились. Спочатку він кинув в неї стілець. Не влучив. А тоді взяв у руки чашку і вдарив чашкою по голові", – розповіла мати школярки Тетяна Журинська.

Того самого дня мати дівчини звернулася із заявою до поліції, також опублікувала історію підліткової жорстокості у соцмережах. А після того, розповідає, втратила роботу в тій самій школі, де працювала вчителькою початкових класів.

"Головні тези, які нам озвучили – це те, що донька сама винна. Те, що хлопчик не агресивний, оскільки вони зрозуміли, що ми їхню думку не поділяємо, а кожен наполягає на своєму, директор вирішила звернути цю розмову, відправила нас у примусову відпустку", – каже мати школярки.

Конфлікт між учнями стався в цьому приватному закладі. За цими стінами навчаються не більше восьми десятків школярів. Переважно – діти педагогів, які тут і працюють. У тому числі й мати школяра, який ударив дівчину. Однак і хлопчик і викладачка нині відсутні, кажуть в адміністрації.

Заходити ж у приміщення навчального закладу – знімальній групі 5-го, як і всім стороннім – заборонено. Додзвонитися до матері хлопчика, яка також працює у цій школі – не вдалося.

У школі ж пояснюють, мовляв, через цькування в соцмережах психологічна допомога знадобилася родині хлопчика. Педагоги ж, щоби розібратися, хто винен – нібито зібрали спеціальну шкільну комісію. Однак безрезультатно – бо думки розділилися, і до спільного рішення вчителі так і не дійшли, розповіла співзасновниця приватної школи.

"Дівчинка сказала, хлопчик – не сказав, хлопчик щось зробив. Підтримуємо ми це – ні. Але справа вже сталася, ми про це думаємо, що б ми могли зробити. Ми зробили висновки. Ми робимо так, щоб цих випадків було якнайменше", – каже співзасновниця приватної школи Ольга Вишнянська.

За зверненням матері постраждалої школярки на батьків кривдника склали протокол про невиконання батьківських обов'язків, розповідають у поліції. За це їм загрожує штраф до тисячі семисот гривень. У школі ж досі тривають перевірки.

"Поліцейські перевіряють інформацію щодо булінгу відносно дівчинки. За булінг або цькування передбачена адміністративна відповідальність за ст. 173. Санкція цієї статті передбачає покарання від штрафу до громадських робіт до 40 годин", – розповіла речниця Дніпровського міського управління поліції Аліна Стадник.

Чи сплачуватимуть батьки хлопця штраф – вирішуватиме суд. Батьки ж дівчини вже вирішили змінити школу для доньки і власне місце роботи.

Наталя Світлова, Олександр Пронський, Дніпро, "5 канал"

Попередній матеріал
Родина лікаря, який помер від COVID-19, не може отримати обіцяних урядом коштів
Наступний матеріал
На Закарпатті новообрані депутати заспівали угорський гімн замість українського – ЗМІ
Loading...

Смерть гендиректора КБ "Південне": у Дніпрі 26 листопада оголошено жалобу

Вибори міського голови Дніпра: за Філатова проголосували майже 81% виборців

Фотографування та демонстрація бюлетенів: поліція відкрила 11 проваджень під час другого туру виборів

Другий тур виборів в Дніпрі: які порушення виявили під час голосування

Понад сто випадків фотографування бюлетенів – як проходить другий тур у Дніпрі – включення

"Просто казкове місце": дніпряни приголомшені відремонтованою вулицею Яворницького, що стала пішохідною