Ніна Южаніна
Ніна Южаніна glavcom.ua

Влада переклала весь тягар локдауну на підприємців – Южаніна

  Читайте по-русски
  ФОПи вимагають рахуватися з їхньою думкою

  Влада Зеленського переклала весь тягар карантинних заходів на підприємців, рішення ухвалюються без консультацій із бізнесом. Про це пише народний депутат із фракції "Європейська солідарність" Ніна Южаніна на сторінці у Facebook.

  Вона повідомила, що під час поїздки у Львів багато спілкувалася із тамтешніми підприємцями – платниками єдиного податку.

  Южаніна каже: "Проблеми в них такі ж, як і в усіх ФОПів по Україні. Точніше, дилема – пробувати вижити чи закриватися і їхати "в пошуках кращої долі" на заробітки за кордон. Про це вони говорять відверто, і в мене навіть не виникло сумнівів щодо саме такого розвитку подій". 

  Нардеп розповіла, що підприємці дуже просили, щоб з ними зустрічалися представники влади і чули, скільки їм за місяць доводиться витрачати на податки, послуги (оренда, тепло, електроенергія та інші комунальні послуги). Багато хто відразу складає кошторис витрат для того, щоб продемонструвати, що створення робочого місця для них вартує великих коштів.

  "Зі сльозами на очах вони запитували: за що така зневага держави до них", – пише Южаніна.

  Нардеп зауважує, що з Києва влада, представники якої відверто глузують над мікробізнесом і хизуються уявною "битвою з тінню", не бачить очевидного: "Влада переклала фінансовий тягар, зумовлений жорстким локдауном навесні, на підприємців. ФОПи, часто собі в мінус, намагалися зберегти робочі місця і виплачувати заробітну плату найманим працівникам, адже підтримка з часткового безробіття від держави досить мала, щоб прогодувати родину. Тепер підприємцям вигадали "карантин вихідного дня. І вони знову несуть втрати, а в уряді говорять, що будуть їх підтримувати. Обіцяють підтримати потім колись, а локдаун на вихідні запровадили вже! При цьому не факт, що цей локдаун останній і що він триватиме лише три тижні".

  Южаніна іронізує: "А натомість що? Надворі вже середина листопада, і з 1 січня 2021 року значна частина підприємців будуть змушені використовувати касові апарати, витрачатися на їх придбання та обслуговування (ну, давайте не лукавити про безкоштовні програмні РРО в невеликому місті, де банально немає інтернету) вести облік товарів і так далі. Така собі акція для дрібного бізнесу 2 в 1: мотузка + мило".

  Вона повідомила, що після проваленого голосування в залі Верховної Ради проєкту закону № 4313 про відтермінування РРО на рік став відомий текст доопрацьованого варіанту цього проєкту закону від монобільшості, який не враховує думку представників бізнесу. Южаніна також зазначає, що підприємці, все ж таки, сподіваючись на порозуміння з владою, запропонували свій варіант проєкту.

  Нардеп написала: "Підприємці знов виходять під Верховну Раду і мають намір стояти там до кінця. На так звані напівміри щодо РРО більше не погоджуються. Єдиний прийнятний варіант:

  • прив'язка річних обсягів доходу спрощенців до розмірів мінімальних заробітних плат (щоб вони змінювалися динамічно, а не переглядалися раз на кілька років і тільки після податкових майданів);
  • обов'язкове застосування РРО не з 1 млн грн, як зараз, а з еквіваленту 820 мінімальних зарплат (гадаю, 4 млн грн – цілком адекватна для нинішніх реалій цифра);
  • рівні умови при реалізації всіх товарів і послуг ФОПами, зокрема технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також лікарських засобів та виробів медичного призначення".

  Южаніна підсумувала: "Особисто я і колеги по фракції "Європейська солідарність" будемо наполягати на ухваленні такої редакції закону, яка враховує передусім точку зору мікробізнесу, і закликаю до цього всіх народних депутатів. Проблему потрібно долати, і то – негайно. Перш ніж переглядати ставки податків чи встановлювати певні обмеження для різних категорій платників чи цілих галузей економіки, потрібно радитися з їхніми представниками, а не вирішувати їхню долю всліпу. Особливо зараз, у такий непростий час". 

  Читайте також: Пікети, відчинені кав'ярні та штрафи від поліції: як зустріли локдаун вихідного дня у регіонах 

  Як повідомляв 5.UA, 11 листопада 2020 року Кабінет Міністрів схвалив відмову від адаптивного карантину та перехід до загальнодержавного карантину з обмеженнями, які діяли на "помаранчевому" рівні небезпеки поширення COVID-19. Також уряд запровадив карантин вихідного дня.

  Нагадаємо, Україна з 9 листопада перейшла на другий етап реагування на поширення коронавірусу, тому клініки припинили проведення планових операцій. Кількість ліжок для хворих планують збільшити до 80 тисяч, з них 60 тисяч забезпечать киснем упродовж місяця.

  Нагадаємо, нещодавно в Україні вкотре змінили стандарти лікування COVID-19.

  Попередній матеріал
  В Україні зменшилася кількість зафіксованих хворих на коронавірус
  Наступний матеріал
  "ПриватБанк" відсудив у компанії Коломойського мільярд гривень
  Loading...
  В усьому світі, коли оголошують локдаун, уряд компенсує бізнесу втрати – Порошенко

  В усьому світі, коли оголошують локдаун, уряд компенсує бізнесу втрати – Порошенко

  Мінкульт: Через карантин вихідного дня культура і готельний бізнес втратять 50% доходів

  Мінкульт: Через карантин вихідного дня культура і готельний бізнес втратять 50% доходів

  Суворий карантин на вихідних: що працюватиме у звичному режимі та як реагують люди

  Суворий карантин на вихідних: що працюватиме у звичному режимі та як реагують люди

  "Всі кредитні програми до одного місця": підприємиця про допомогу уряду під час пандемії

  "Всі кредитні програми до одного місця": підприємиця про допомогу уряду під час пандемії

  "Як мавпа з гранатами": влада не розуміє, до чого призведе карантин – підприємець

  "Як мавпа з гранатами": влада не розуміє, до чого призведе карантин – підприємець

  "Рекет на державному рівні": влада змушує платити податки, але не дозволяє працювати – підприємець

  "Рекет на державному рівні": влада змушує платити податки, але не дозволяє працювати – підприємець