Катерина Яблонська
Катерина Яблонська 5 канал

"Всі кредитні програми до одного місця": підприємиця про допомогу уряду під час пандемії

Читайте по-русски
Бізнес банкротує, люди йдуть на біржу праці, і там їм видають 900 грн допомоги, розповідає Яблонська

Державні кредитні програми для допомоги бізнесу під час пандемії не дають ніякої користі, вважає підприємиця Катерина Яблонська. Про це вона розповіла в ефірі регіонального ток-шоу "Країна" на "5 каналі".

"Ці всі кредитні програми до одного місця. Банк насправді не дає стільки грошей, скільки потрібно. І ти не можеш купити там, де тобі потрібно. Ти повинен купити тільки на розрахунковий рахунок, тільки у якихось певних контор", – сказала вона.

"Ти візьмеш цей кредит, і тобі доведеться втридорога купляти. Який сенс у цих 3-5%, якщо ти все рівно переплатиш удвічі більше?" – додала Яблонська.

"Люди мені пишуть, як вони закладають обручки, як їм немає на що їсти, як люди, пропрацювавши 2 роки в Польщі, приїхали у свою рідну країну зробити бізнес. А через 9 місяців води були змушені оголосити свій маленький ресторанчик банкрутом. Вони пішли на біржу праці, і їм видали по 900 грн допомоги. Це цирк", – розповідає підприємиця.

За її словами, далеко не всі орендодавці погоджуються знижувати плату за оренду приміщень для бізнесу.

"Орендодавці – теж люди, у них теж є сім'ї. Хтось йде на поступки, хтось не йде. Їх держава юридично змусити це зробити не може. До того ж 90% договорів – це "джентельменська угода". У нас в нашій країні нотаріально ніхто підписувати не хоче", – зазначила вона.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів запроваджує в Україні карантин вихідного дня. Голова МОЗ Максим Степанов повідомив, що у вихідні дні, з 00:00 годин суботи до 00:00 годин понеділка, працюватимуть винятково продуктові магазини, аптеки, транспорт, ветеринарні аптеки, автозаправні станції. Решта – ресторани, кафе або інші заклади харчування – лише на виніс.

 

Попередній матеріал
У Дніпрі водій проїхав на червоне світло і спричинив аварію за участю 5 автомобілів – загинула жінка
Наступний матеріал
На скільки подорожчає газ: Андрій Коболєв у ток-шоу "Велика політика"
Loading...