Google

Вітренко: Ліквідувати "Нафтогаз" зараз – це зробити величезний подарунок Путіну

У "Нафтогазі" також розповіли, як відбуватиметься реформування компанії

В ефірі "5 каналу" в програмі "Інформаційний вечір" головний комерційний директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко розповів, чому довго триває реорганізація компанії та коли вона має завершитися.

Він пояснив: "Тому що до цього часу реорганізація "Нафтогаз УКраїна" полягала в тому, що, наприклад, за часів Януковича, Янукович хотів розділити "Нафтогаз" між своєю сім'єю та "Газпромом". І, наприклад, Коломойському віддати "Укрнафту" і таким чином реорганізувати "Нафтогаз". Після того, як змінився керівний склад "Нафтогазу" і змінилося керівництво країни, зовсім інші завдання стоять перед "Нафтогазом". Це національна компанія, яка забезпечує постачання до споживачів України, яка забезпечує надходження до державного бюджету. І реорганізація "Нафтогазу" нині – це не дерибан активів людьми, близькими до влади, а справді намагання зробити "Нафтогаз" більш ефективною компанією в інтересах всіх Українців".

Вітренко також сказав: "Якщо говорити про те, скільки потрібно часу, аби завершити реорганізацію "Нафтогазу", то ми маємо сказати, що вже наступного року має буди відокремлене транспортування газу і це станеться. Інша реорганізація "Нафтогазу" – це буде постійний процес, що буде тривати, бо всі компанії мають підлаштовуватися до зміни ринкових родовищ. Вони мають відображати і розвиток індустрії в цілому, і це буде такий невпинний процес".

Вітренко також прокоментував пропозицію лідера фракції "Батьківщина" Юлії Тимошенко про те, що "Нафтогаз України" необхідно усунути від посередницької діяльності на ринку природного газу: "Я скажу про те, що ліквідувати "Нафтогаз" зараз – це зробити величезний подарунок Путіну, бо це означає, що ми не зможемо отримати 2,6 мільярди доларів, які "Газпром" уже зараз має нам сплатити за рішенням, ухваленим у лютому 2019 року. Також це означає, що ми не зможемо отримати більш ніж 12 млрд доларів за нашим минулим позовом, який ми подали проти "Газпрому". Тому зараз це буде принаймні не в інтересах українського народу, а буде в інтересах іншого народу і керівника іншої країни".

Вітренко також прокоментував пропозицію Тимошенко "заборонити маніпуляції з ГТС". Як відомо, нині "Нафтогаз" саме веде перемовини з європейськими партнерами, які готові увійти в консорціум, що управлятиме ГТС: "Ці перемовини ведуться з боку уряду, "Нафтогаз" тільки бере участь… Заява пані Тимошенко про те, що неможливо торкатися до української ГТС – це також на руку Путіну. Тому що зараз якраз необхідно залучати міжнародного партнера для того, щоб з одного боку залишити транзит територією України після 2019 року, а з іншого боку зробити систему більш сучасною, підвищити її ефективність". Вітренко додав, що це також питання надходження інвестицій в Україну та надходження до Держбюджету.

Додамо, що експерт з енергетичних питань Геннадій Рябцев не вірить у швидке реформування "Нафтогазу України", бо, каже, це невигідно тим, хто там нині працює. Детальніше дивіться у відео:

Нагадаємо, вчора, 1 жовтня 2018 року лідер фракції "Батьківщина" Юлія Тимошенко на Погоджувальній Раді заявила, що НАК "Нафтогаз України" необхідно усунути від посередницької діяльності на ринку природного газу, але як юридична особа він має залишатися, поки Росія не сплатить останню копійку свого боргу". На це в "Нафтогазі" сказали, що Тимошенко двічі була прем'єр-міністром і співпрацювала з ними і не розформувала. А прем'єр-міністр Володимир Гройсман сказав, що виступає проти ліквідації "Нафтогазу України". Бо "Газпром" має перерахувати Україні 2,6 млрд доларів, а ліквідація "Нафтогазу" ліквідує і сам борг.

Дивіться також фотогалерею за темою:

"Клаптик за клаптиком повернемо": церемонія відновлення газифікації у прифронтовій Авдіївці – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Терористів доводиться глушити кулеметом: репортаж з нічної варти захисників Світлодарки
Наступний матеріал
"ЗА ЧАЙ.COM": засновниця кінотеатру "Жовтень" Людмила Горделадзе в ефірі "5 каналу"
Loading...

Чим займається "Нафтогаз України" і чи може зараз країна жити без цієї акціонерної компанії – відео

Гройсман розповів, якою має бути реальна ціна на газ для населення

"Уряд допоможе": Гройсман пообіцяв гарячу воду для киян до кінця тижня

Палій пояснив, навіщо Тимошенко пішла на відверто проросійський крок щодо "Нафтогазу"

Скандал із столичним забудовником: чому замість нового стадіону – побитий асфальт

Рекордні суми – на "оборонку": Бірюков пояснив, на що витрачають бюджетні мільярди