Верховна Рада
Верховна Рада 5 канал

Верховна Рада переходить на електронний документообіг – як це працюватиме

  Читайте по-русски
  Усі зареєстровані у Раді законопроєкти надаватимуться депутатам шляхом розсилки на електронну пошту

  Верховна Рада ухвалила закон "Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України щодо запровадження електронного документообігу, пов'язаного із законодавчим процесом". Ухвалення відповідного рішення підтримали 256 народних депутатів при мінімально необхідних 226, повідомляє "Укрінформ".

  Закон вносить зміни до статті 91 Регламенту Верховної Ради щодо подачі супровідних документів до законопроєктів в електронному вигляді та до статті 97 стосовно ведення справи законопроєкту в електронному вигляді.

  Так, при подачі супровідних документів в електронній формі на них накладатиметься кваліфікований електронний підпис особи, яка має право законодавчої ініціативи або представляє орган, наділений таким правом. Він же, відповідно до проєкту закону, міститиметься і в електронних версіях пропозицій, поправок, висновків до законопроєктів, що подаються до Апарату Верховної Ради або безпосередньо до комітету чи до тимчасової спеціальної комісії.

  Подані законопроєкти створюються в єдиній автоматизованій системі в порядку, визначеному відповідним положенням, яке затверджується головою ВР, та подаються у формі оригіналів електронних документів, на які накладено кваліфікований електронний підпис. Пропозиції, поправки та висновки до законопроєктів подаються до Апарату ВР або безпосередньо до комітету, або до ТСК, які визначені головними з їх підготовки, в єдиній автоматизованій системі.

  Апарат ВР і головний комітет в єдиній автоматизованій системі вестимуть справу законопроєкту у формі електронних документів щодо кожного проєкту, включеного до порядку денного сесії. До справи законопроєкту належать оригінали електронних документів та роздруковані ідентичні за документарною інформацією та реквізитами документи на папері, а також інші оригінали електронних документів та документів на папері з печатками, власноручними підписами.

  Також визначено, що всі зареєстровані у Раді законопроєкти надаватимуться депутатам шляхом розсилки на електронну пошту.

  Цей закон набуває чинності наступного дня після його опублікування в парламентській газеті "Голос України" та вводиться в дію з першого дня третьої сесії Верховної Ради IX скликання, тобто на початку лютого 2020 року.

  Як повідомляв 5.UA, Рада ухвалила закон про захист викривачів корупції. 

   

  Попередній матеріал
  В Україні стартував перезапуск НАЗК – чого саме торкнуться зміни
  Наступний матеріал
  У Білому домі випадково зізналися, що тиснули на Україну задля розслідування проти демократів
  Loading...