Верховна Рада IX скликання
Верховна Рада IX скликання 5 канал

Рада ухвалила закон про захист викривачів корупції – включення

Читайте по-русски
За викриття в особливо великих розмірах викривачеві передбачена грошова винагорода розміром 10% від суми завданих збитків чи хабаря

Законопроєкт про захист викривачів корупції підтримали народні обранці на пленарному засіданні. "За" проголосували 252 депутати. Проти – депутати з "Опозиційної платформи – За життя", "Європейської солідарності" та "Батьківщини", повідомляє "5 канал".

Ухвалений законопроєкт передбачає, що викривачем може стати будь-яка людина, якій відомо про факт скоєння корупційного злочину. Надати інформацію до правоохоронних органів можна й анонімно, для цього працюватимуть спеціальні гарячі лінії. Займатиметься такими злочинами за новим законом Національна агенція з питань запобігання корупції.

"Держава буде забезпечувати грошовою винагородою тих викривачів, які надали важливу інформацію і фактаж для розкриття найбільших корупційних злочинів, йдеться про злочини від 10 мільйонів гривень і вище. Це виведе боротьбу з корупцією на новий рівень. Корупціонери звикли, що варто остерігатися правоохоронних органів, але тепер агентом під прикриттям може стати будь-який громадянин", – заявила депутатка від "Слуг народу" Галина Янченко.

За викриття в особливо великих розмірах викривачеві передбачена грошова винагорода розміром 10% від суми завданих збитків чи хабаря. Цей законопроєкт у деяких депутатів викликав побоювання через те, щоб процедура не перетворилася на наклеп. Виступали також і проти анонімності.

"Запропонований законопроєкт – це не законопроєкт про викривачів, це законопроєкт про те, що називалося у радянські часи стукачами. Викривач, згідно із європейськими нормами, – це людина, яка працює всередині системи, яка достеменно знає про скоєння корупції", – наголосив депутат від "Батьківщини" Сергій Власенко.

"Коли починаються права викривачів? Ну якщо вони з моменту повідомлення будь-якої людини будуть починатися і невідомо, коли закінчуватися, то ми просто всім, хто щось накатає, даємо величезні права і не розуміємо, коли вони закінчаться", – обурилася Вікторія Сюмар, представниця від "ЄС".

Як повідомляв 5.UA, попри заклики західних партнерів України дочекатися висновку венеційської комісії – Верховна Рада таки запустила судову реформу Володимира Зеленського. 

"Мова – це наша безпека": під Радою влаштували мирну акцію на підтримку закону

Акція на підтримку закону про мову
/
Акція на підтримку закону про мову
/
Акція на підтримку закону про мову
/
Акція на підтримку закону про мову
/
Акція на підтримку закону про мову
/
Акція на підтримку закону про мову
/
Акція на підтримку закону про мову
/
Акція на підтримку закону про мову
/
Акція на підтримку закону про мову
/

 

Попередній матеріал
Брифінг речника Міністерства оборони
Наступний матеріал
На Рівненщині закрили лікарню, що обслуговувала 8 тис. пацієнтів – що кажуть чиновники
Loading...

Пленарне засідання Верховної Ради України – завершено

Презапуск судової реформи та покарання нардепів-прогульників – що планують розглянути в Раді

Турборежим вимкнено: що сьогодні встигли опрацювати депутати у ВР – включення

Пленарне засідання Верховної Ради України – завершено

Стало відомо, коли мають розглянути проєкт держбюджету на 2020 рік – включення з Ради

Покарання за депутатські прогули і перехід ЗСУ на стандарти НАТО: що прийматиме ВР 15 жовтня