Верховна Рада
Верховна Рада 5 канал

Верховна Рада каратиме депутатів-прогульників – як саме

  Читайте по-русски
  Припинення відшкодування таких витрат депутатам здійснюватиметься за розпорядженням голови ВР

  Верховна Рада ухвалила закон про покарання депутатів за пропуски засідань без поважних причин. Ухвалення закону "Про внесення змін до Закону України "Про статус народного депутата" та до регламенту Верховної Ради щодо припинення відшкодування нардепу витрат, пов'язаних з виконанням депутатських повноважень, у разі пропуску без поважних причин пленарних засідань Верховної Ради або засідань комітетів Верховної Ради України" (№1035-2) підтримали 265 народних депутатів при мінімально необхідних 226-ти, повідомляє "Укрінформ".

  Закон передбачає, що нардеп не отримає відшкодування витрат, пов’язаних із виконанням повноважень, за відповідний календарний місяць, якщо він за календарний місяць протягом однієї чергової сесії ВР без поважних причин пропустив понад 30% голосувань при прийнятті рішень на пленарних засіданнях парламенту або в більш як 50% засідань комітету, до складу якого його обрано.

  Припинення відшкодування витрат депутатам здійснюватиметься за розпорядженням голови ВР. Воно буде видаватися на підставі рішення Регламентного комітету, що прийматиметься відповідно до відомостей щодо обліку робочого часу депутатів, наданих апаратом ВР.

  Також нардепи перед відкриттям пленарного засідання мають реєструватися в залі засідань за допомогою електронної системи шляхом натискання кнопки "за". Таким чином, Рада відмовилася від письмової реєстрації депутатів.

  Якщо народний обранець не зареєструвався, але протягом засідання голосував з питань порядку денного, він таки вважатиметься зареєстрованим за допомогою електронної системи.

  Дані участі нардепів у не менш як 70% голосувань є підставою для нарахування їм зарплати за час участі у пленарних засіданнях. Облік їхньої участі у голосуваннях здійснюється за допомогою електронної системи, а дані оприлюднюються за кожен день пленарних засідань на офіційному сайті Верховної Ради та на особистій сторінці депутата, розміщеній на сайті парламенту.

  Цей закон набуває чинності наступного дня після його опублікування в парламентській газеті "Голос України" та вводиться в дію з 1 числа наступного місяця після опублікування.

  Нагадаємо, Верховна Рада минулого скликання теж реєструвала законопроєкт, який передбачав санкції депутатам-прогульникам. За прогул більш як двох разів протягом однієї пленарної сесії або одноразовий протягом позачергової сесії передбачалося адміністративне стягнення у вигляді громадських робіт на строк від 20 до 60 годин.

  Попередній матеріал
  Президентські дебати у США: букмекери приймали ставки, скільки разів пролунає слово "Україна"
  Наступний матеріал
  Протести в Каталонії: вже постраждало понад 70 осіб

  Пленарне засідання Верховної Ради України – завершено

  Пленарне засідання Верховної Ради України – завершено

  Погоджувальна рада депутатських фракцій Верховної Ради – завершено

  Іноземці зможуть купувати землю в Україні, але за певних умов – включення з ВР

  Раді пропонують заборонити іноземцям купувати землю до 2023 року – подробиці

  Зарплата молоді: у Верховній Раді пропонують не оподатковувати доходи молодих фахівців