Національне агентство із запобігання корупції ipress.ua

В Україні стартував перезапуск НАЗК – чого саме торкнуться зміни

  Читайте по-русски
  Законом у 2 рази підвищується зарплата керівника агентства з 19,5 прожиткових мінімумів до 40

  Повноваження членів Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) достроково припинені, новий глава агентства повинен бути обраний до 18 грудня. Про це йдеться у законі "Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо забезпечення ефективності інституціонального механізму запобігання корупції". Закон було опубліковано у парламентській газеті "Голос України" 17 жовтня і набрав чинності наступного дня – 18 числа, інформує "Укрінформ".

  Згідно із законом, на момент призначення урядом т.в.о. голови НАЗК повноваження членів НАЗК та чинного голови достроково припиняться. Отже, до призначення нового керівника у НАЗК будуть відсутні уповноважені особи. Також проводиться реорганізація структури агентства і вводиться одноосібне управління органом замість колективного.

  Також у законі йдеться про те, що голову НАЗК обере конкурсна комісія із 6 членів, три з яких призначає Кабмін. Ще трьох пропонують міжнародні донори України. Глава агентства призначається строком на 4 роки та не може бути переобраний. Глава НАЗК відтепер отримує право призначати собі трьох заступників і звільняти їх.

  Гарантії незалежності голови передбачено забезпечити, зокрема, шляхом визначення вичерпного переліку підстав для дострокового припинення його повноважень, які не передбачають можливості політично мотивованого звільнення. Водночас повноваження голови Нацагентства можуть бути припинені достроково у разі наявності висновку комісії з проведення незалежної оцінки ефективності діяльності НАЗК про неефективність такої діяльності.

  Також законом у 2 рази підвищується зарплата керівника агентства з 19,5 прожиткових мінімумів до 40 (на даний момент – 77,4 тисячі гривень).

  Як повідомляв 5.UA, раніше НАЗК закликало президента Зеленського накласти вето на цей закон, прийнятий Верховною Радою 2 жовтня.

  Попередній матеріал
  Доба в ООС: ворог накрив вогнем зі 122-мм калібру позиції ЗСУ під Новолуганським і Водяним
  Наступний матеріал
  Верховна Рада переходить на електронний документообіг – як це працюватиме
  Loading...