медики
медики 5 канал

В "ЄС" вимагають від Шмигаля та Степанова пояснити, чому медики не отримали 300% надбавок

Читайте по-русски
У зверненні "ЄС" також просить поінформувати про те, як виконавча влада використовує багатомільярдні суми, виділені парламентом для боротьби з епідемією

Прем'єр-міністр Шмигаль та міністр охорони здоров'я Степанов мають пояснити, чому досі не виконується норма закону, яка передбачає виплату медпрацівникам надбавок у 300% за боротьбу з коронавірусної інфекцією. Про це йдеться в депутатському зверненні, яке спрямували урядовцям лідер "Європейської солідарності", п'ятий президент Петро Порошенко та народні депутати з фракції "ЄС". 

Посадовці мають негайно вжити необхідних заходів для здійснення передбачених законом виплат, йдеться у зверненні. Винуватці у затримці виплат на всіх рівнях мають бути притягнуті до відповідальності, наполягають в "Європейській солідарності". 

"Уже другий місяць триває фактичне ігнорування приписів законодавства щодо належного соціального забезпечення медичних працівників, задіяних у ліквідації епідемії та лікуванні хворих на COVID-19. Ця ситуація зумовлює акції протесту з боку медпрацівників, кількість та розмах яких наростає. Неефективні дії з боку органів виконавчої влади лише загострюють соціальну напругу в суспільстві, а медики залишаються незахищеними і соціально вразливими. Все це негативно позначається на спроможності медичної галузі ефективно протидіяти поширенню пандемії, підриває авторитет державної влади, поширює зневіру в суспільстві", – йдеться у зверненні. 

"Водночас, як стало відомо, МОЗ направило відповідні листи до голів обласних державних адміністрацій, щоб вони відзвітували, у розрізі кожного медичного закладу та медичних працівників, які бюджетні суми і як саме були виплачені. Вимагаємо оприлюднення отриманої інформації і вжиття невідкладних заходів для негайного виправлення ситуації з невиконанням прийнятих парламентом України законів, спрямованих на протидію поширенню коронавірусної хвороби", – наполягають у "ЄС". 

"У зв'язку з гостротою соціальної проблеми, що виникла, а також керуючись статтею 16 Закону України "Про статус народного депутата України", вимагаємо невідкладно вжити всіх передбачених законодавством України заходів щодо забезпечення раціонального, ефективного та цільового використання бюджетних коштів, призначених для протидії поширенню коронавірусної хвороби COVID-19 та підвищення рівня соціального захисту медичних працівників, задіяних у ліквідації епідемії та лікуванням хворих на COVID-19", – зазначають депутати. 

У зверненні "Європейська солідарність" також просить поінформувати про те, як виконавча влада використовує багатомільярдні суми, виділені парламентом для боротьби з епідемією.

"ЄС" вимагає від урядовців прозвітувати про кількість коштів на казначейському рахунку, призначених для протидії поширенню коронавірусної хвороби, про здійснення виплат медичним працівникам; про кількість коштів, направлених із Державного бюджету закладам охорони здоров'я, які надають медичну допомогу пацієнтам із коронавірусною хворобою, і про те, як і в яких обсягах вони були виплачені; виконання закладами охорони здоров'я, які надають медичну допомогу пацієнтам із коронавірусною хворобою, вимог стосовно здійснення додаткових доплат медичним та іншим працівникам згідно з чинним законодавством. 

"Виконавча влада має повідомити про те, які заходи вживаються для встановлення осіб, винних у порушенні бюджетної дисципліни, розтраті та іншому нецільовому використанні бюджетних коштів, що призвели до невиплат відповідних коштів працівникам закладів охорони здоров'я, та притягнення винних осіб до передбаченої законом відповідальності", – йдеться у зверненні.

Попередній матеріал
Фактом розв'язання війни проти України у 2014-му Росія смачно плюнула на Перемогу 1945-го – Кондратюк
Наступний матеріал
Суд не продовжив запобіжний захід волонтерці Марусі Звіробій
Loading...

Порошенко: Результати саміту "ЄС – Західні Балкани" – це чіткі сигнали готовності Євросоюзу до розвитку

Порошенко: "Влада вирішила пом'якшувати карантин під тиском підприємців – без протестів цього б не було"

"ЄС" зібрала підписи депутатів, щоб уже цього тижня ухвалити закон про страхування та тестування медиків

Зеленський почав дискредитацію місцевого самоврядування задовго до карантину – Чийгоз

"Для боротьби з невидимим ворогом": лікарні українських міст отримали від Фонду Порошенка чергову партію захисту від COVID-19

Рейтинг "ЄС" за рік виріс майже вдвічі, "Слуга народу" продовжує падати – соцопитування