Державне підприємство "Центр захисту інформаційного простору України" за бюджетних більше як 8 млн грн планує замовити моніторинг українських і закордонних ЗМІ та соцмереж – що розповідають про політичне та військове керівництво країни.
Про це повідомило видання "Інформатор", посилаючись на систему електронних закупівель Prozorro.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.
Відповідний тендер був оголошений 12 січня 2024 року, очікувана вартість послуг – майже 8,2 млн грн. Пропозиції по ньому можна подавати до 21 січня включно, а послуги мають надаватися від лютого і до кінця року.
Згідно із тендерною документацією, постачальник послуг повинен буде щодня моніторити ЗМІ (українські та провідні іноземні) та соціальні мережі (Facebook, Twitter/X, Instagram, YouTube, Telegram, TikTok). Йдеться про аналіз ТБ (щонайменше 10 національних телеканалів), газети та журнали (щонайменше 50 друкованих видань), радіо, українські вебпортали (щонайменше 1000 національних та місцевих), а також англомовні, франкомовні, німецькомовні найвпливовіші закордонні ЗМІ. Цікаво, що у фокусі уваги і національний телемарафон, причому з уточненням ведучих і спікерів.
Потрібно буде з'ясовувати кількість щоденних повідомлень та їхню тональність. Центр захисту інформпростору має отримувати звіти – шість днів на тиждень, тижневі та місячні – про аудиторію, охоплення матеріалів і зміст сюжетів. Щомісяця компанія, яка проводитиме моніторинг, повинна робити аналіз сильних та слабких сторін у висвітлення діяльності певних осіб, можливості та ризики, можливий варіант із проведенням соцопитувань щодо них.
Про яких осіб йдеться:
- президента України Володимира Зеленського;
- першу леді Олену Зеленську та її фонд;
- голову Офісу президента Андрія Єрмака;
- заступників голови Офісу президента та радників;
- головнокомандувача Збройних сил України Валерія Залужного;
- начальника генштабу ЗСУ та його заступників;
- Кабінет Міністрів України та кожного міністра і заступників окремо;
- голову Верховної Ради України Руслана Стефанчука, його заступників Олександра Корнієнка та Олену Кондратюк;
- Верховну Раду та ЗСУ як інституції.
ДП "Центр захисту інформаційного простору України" було засноване 2017 року, воно підпорядковується Міністерству культури та інформаційної політики. Серед завдань – вивчення громадської думки та кон'юнктури медійного ринку, організація створення власного продукту для розміщення у медіа.
Зазначається, що у 2023 році аналогічні послуги з моніторингу медіа виконувало ТОВ "Медіатека", за що отримало з бюджету 7,65 млн грн та ще 1,43 млн грн. Ця ж компанія здійснювала моніторинг у 2021-2022 роках. Як з'ясували журналісти Bihus.Info, "Медіатека" належить народному депутату від фракції "Слуга народу" Олександру Маріковському. Її звіти вже понад 4 поспіль розповсюджують серед чиновників, поширюючи конотацію про "опозиційні ЗМІ".
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.