Андрій Костін
Андрій Костін відкриті джерела

Української делегації у ТКГ не буде на засіданнях, поки у них буде присутня засуджена за тероризм особа

Читайте по-русски
У ТКГ зазначають, якщо на це не реагувати, то до переговорів зможуть долучити кого завгодно

Представники України не братимуть участі у засіданні політичної підгрупи Тристоронньої контактної групи у присутності Маї Пирогової. Про це в інтерв'ю "Інтерфакс" повідомив представник України в політичній підгрупі ТКГ Андрій Костін.

Пирогова засуджена в Україні за тероризм. Проте нині бере участь у засіданнях як так званий експерт. Хто запросив до переговорів терористку, – невідомо. Костін заявив, що згідно з регламентом, коли сторони змінюють склад учасників, то МЗС України і Росії направляють відповідні ноти через дипломатичні канали до ОБСЄ. ОРДЛО ж не має дипломатичного шляху.

За словами представника України в політичній підгрупі ТКГ, вони отримали від модератора ОБСЄ інформацію про те, що в переговорах візьмуть участь деякі експерти з незаконних угрупувань. Цей підхід змінює сформовану практику. Якщо Україна не реагуватиме, заявив Костін, то завтра до переговорів можуть долучити кого завгодно. Зазначимо, відеоконференція робочих підгруп Тристоронньої контактної групи запланована на 30 березня. У вівторок також має відбутися і засідання ТКГ. Одне з питань у порядку денному – повернення до режиму припинення вогню.

"На засіданні ТКГ будемо вирішувати. Першим питанням буде повернення до повного і всеосяжного припинення вогню. Чи вдастся – не впевнений, ми намагаємось. Наша політика дуже проста, що протистояння з Росією ніколи, ну, найближчі 10 років не закінчиться так точно, але ми можемо, маємо придушувати військову складову, щоб не гинули військові", – заявив речник української делегації в Тристоронній контактній групі Олексій Арестович.

Нагадаємо, Українська делегація в ТКГ покинула засідання через те, що російська сторона запросила на засідання "представницю" Донбасу, засуджену за тероризм в Україні.

Попередній матеріал
На Прикарпатті патріотичні сили програли адмінресурсу – Сюмар про довибори на 87-му окрузі
Наступний матеріал
Олеся Жураківська та Вадим Свириденко про війну, мир і власну громадянську позицію – "Кондратюк у понеділок"
Loading...

Україна в ТКГ запропонувала до Великодня провести "гуманітарне розмінування" на Донбасі

Нецензурна лексика спікера ТКГ: опозиція в Раді збирає підписи за звільнення, а в монобільшості виправдовують

"Вагнергейт" для ОПУ? Бутусов про останні зашквари влади у "справі вагнерівців"

"Це пустий PR": Бутусов пояснив, чому заяви влади щодо Росії постійно суперечать одна одній

Українська делегація вимагає вивести з переговорів ТКГ "експертів від Л/ДНР"

"Пішов на х*й": речник ТКГ нахамив після прохання писати про перемовини українською