Вікторія Сюмар
Вікторія Сюмар 5 канал

На Прикарпатті патріотичні сили програли адмінресурсу – Сюмар про довибори на 87-му окрузі

Читайте по-русски
Нардепка вказала на спробу прямого втручання президента України у виборчий процес

Проукраїнські партії мають об'єднувати свої зусилля, аби протистояти сплаву адміністративного та олігархічного ресурсів. Таку заяву за підсумками довиборів на 87-му окрузі Прикарпаття зробила народна депутатка від фракції "Європейська солідарність" Вікторія Сюмар.

"Точно переміг адмінресурс і точно, на жаль, програли патріотичні сили. Тому що не змогли об'єднатися до кінця. Як ви знаєте, ми зняли свого кандидата Марусю Звіробій на підтримку іншого кандидата-"свободівця" Руслана Кошулинського. Зробили ми це із закликом до об'єднання всіх демократичних сил, щоб показати, що українська ідея, українські патріоти спроможні об'єднуватися у протистоянні з адміністративним ресурсом", – нагадала Сюмар.

І зауважила: "На превеликий жаль, у 87-му окрузі, окрім "Європейської солідарності", Руслана Кошулинського більше ніхто не підтримав. Інші політичні сили підтримували якихось маргінальних кандидатів".

На її думку, адмінресурс в Івано-Франківській області був представлений двома кандидатами.

"Перша іпостась адмінресурсу – це Олександр Шевченко, кандидат від "За майбутнє", який має прямий стосунок до гірськолижного курорту "Буковель". Але ключове – він отримує найбільші підряди в Україні на ремонт доріг. І, фактично, використовував ці бюджетні гроші для просування власної кандидатури на виборах. Він є депутатом обласної ради і далі продовжує отримувати від облради дуже серйозні кошти на проведення робіт своєї фірми", – вказала Сюмар.

І продовжила: "В останній момент "слуги народу" висунули Василя Вірастюка. Його фактично за ручку водив чинний міський голова Надвірної, який раніше був депутатом від "Слуги народу" у Верховній Раді, Зіновій Андрійович. І скрізь був використаний оцей локальний адміністративний ресурс. Але наостанок був апогей, коли Вірастюка фактично підтримав президент Зеленський, який чомусь вирішив з українським бодібілдером обговорити процес вакцинації на Франківщині".

Вона наголосила, що це була спроба прямого втручання президента України у виборчий процес. У цьому з нардепкою погоджуються громадські організації – такі як "ОПОРА".

"Але ключовий урок із виборів на 87-му окрузі – якомога більше націонал-патріотичних сил повинні об'єднуватися для того, щоб долати такий адмінресурс, корупціонерів та олігархат", – резюмувала Сюмар.

 

Попередній матеріал
Підсумки довиборів до ВР на округах №50 та №87: оцінка депутатів від "ЄС"
Наступний матеріал
Української делегації у ТКГ не буде на засіданнях, поки у них буде присутня засуджена за тероризм особа
Loading...