Олег Саакян на "5 каналі"
Олег Саакян на "5 каналі" 5 канал

Україні варто акцентувати свою увагу не на ЄС, а на рівносильних країнах – політолог

Читайте по-русски
За словами Олега Саакяна, Росія розвалила європейський зовнішньополітичний лад

У боротьбі з Росією Україні варто співпрацювати більше з рівносильними країнами, а не тільки з Європейським Союзом та великими державами. Таку думку озвучив політолог та керівник платформи "Єдиний координаційний центр" Олег Саакян під час марафону "Ціна миру" на "5 каналі".

"Путін показав Заходу, що їх колективна система безпеки не працює. "Ви не можете ні убезпечити, і я роблю, що хочу, ні притягти мене до відповідальності після цього, ні зупинити мене. Ви недієздатні". Україна мала би запропонувати іншу безпекову архітектуру світу".

"Росія на силу права протиставляє право сили. Європа декілька десятиліть вибудовувала конструкцію, де великі і маленькі країни мають плюс-мінус співставні сили і можливості на міжнародній арені, і є рівними як суб'єкти. Росія розвалила це і показала, що той, хто більший і сильніший, буде надиктовувати меншим, що їм робити, і малі стають із суб'єктів в об'єкти міжнародної політики".

"В України тут з'являється можливість. Варто не так сильно акцентувати увагу на роботу з великими державами чи конфедераціями як ЄС. Є ціла низка країн, які є другими і так само розуміють, що якщо Україна впаде, то по ним пройдеться каток міжнародної політики. Тому якщо кристалізуються нав'язані Росією правила гри, то умовні Канада, Іспанія, Норвегія і ще сотні країн розуміють, що це буде прямий ризик для їх зовнішньополітичної спроможності. І тут Україна може знаходити союзників".

Повне відео розмови дивіться за посиланням:

Нагадаємо, напередодні, 9 грудня, в Парижі відбулася Нормандська зустріч з лідерами України, Німеччини, Франції та Росії. У ній учасники домовилися про припинення вогню на Донбасі та обмін утримуваними "всіх на всіх" до кінця 2019 року.

Попередній матеріал
Російські окупанти зірвали тривалу "тишу" біля Золотого – гатили з ДШК, "Утьоса" та АГС
Наступний матеріал
Як кулеметники "Азову" відпрацьовували "атаку та захоплення бойових позицій" на Донбасі – репортаж
Loading...

Пристайко візьме участь у конференції НАТО в Лондоні

США висловили непохитну підтримку Україні перед зустріччю в "нормандському форматі"

"Усі дії будуть зроблені для цієї мети": США й надалі допомагатиме Україні знищувати корупцію – Помпео

Росія не виконала наказ Міжнародного трибуналу з морського права – Зеркаль

Пентагон: Україна отримає решту допомоги від США протягом декількох тижнів

Повернуті Росією українські кораблі в морській гавані Очакова – ексклюзивні фото