ааа olmins.info

Пентагон: Україна отримає решту допомоги від США протягом декількох тижнів

  Читайте по-русски
  Пентагон поки що надав Україні 214 мільйонів доларів із 250, закладених американським Конгресом в оборонний бюджет США на 2019 рік

  У Пентагоні заявили, що мають намір передати залишок військової допомоги Україні протягом наступних кількох тижнів. Про це "Голосу Америки" повідомив речник Пентагону.

  Він нагадав, що Пентагон надав Україні 214 мільйонів доларів із 250, закладених американським Конгресом в оборонний бюджет США на 2019 рік.

  Цього тижня чотири сенатори-демократи звернулися з листом до міністра оборони США Марка Еспера, висловлюючи стурбованість неотриманням Україною всієї суми.

  Дурбін сказав: "Ми асигнували ці гроші. Вони мали бути витрачені протягом минулого фіскального року, до 1 жовтня. Уже добігає кінця листопад, а гроші все ще не витрачені. Це гроші, які мають бути витрачені на критично важливе військове устаткування, щоб захисти Україну. Зараз ми говоримо про 15-20% усіх грошей, які все ще в Пентагоні. Після всієї цієї публічності, важко уявити, що адміністрація Трампа не дає ці гроші Україні". 

  Крім того, топчиновник Пентагону Лора Купер, яка безпосередньо займається питаннями військової допомоги Україні, пояснила, що після того, як 11 вересня була розблокована військова допомога Україні, у Пентагоні працювали, щоб встигнути надати ці гроші для допомоги українцям. Їм вдалося забезпечити виділення 86% цих коштів до кінця фінансового року.

  Вона зауважила: "Це більше, ніж ми спочатку думали, нам вдасться зробити".

  Вона пояснила, що завдяки положенню в бюджетній резолюції, Пентагон зможе забезпечити виділення аналогічної невитраченої суми пізніше, і Україна отримає всю допомогу, яка була закладена в бюджет 2019 року в рамках фонду Ініціатива безпеки допомоги Україні.

  "Враховуючи, наскільки критично важливими є ці кошти для посилення безпеки України та протистояння російській агресії, я дякую Конгресу за його ініціативу", – сказала вона.

  Як повідомляв 5.UA, раніше у Пентагоні підтвердили, що допомога Україні заморожувалася з політичних причин.

  Попередній матеріал
  В аеропорту Одеси літак підломив шасі при посадці: усіх пасажирів евакуйовано
  Наступний матеріал
  Богдан, порушуючи закон, суміщав посади держслужби й адвокатську діяльність – "Схеми"