ООС
ООС 5 канал

Російські окупанти зірвали тривалу "тишу" біля Золотого – гатили з ДШК, "Утьоса" та АГС

Читайте по-русски
Майже тритижневу "тишу" поблизу Золотого окупанти обірвали у ніч проти понеділка

Без втрат минає поточна доба на східному фронті країни. Водночас російсько-окупаційні війська двічі порушили режим припинення вогню. Про ситуацію станом на вечір звітують у пресцентрі операції Об'єднаних сил. Окупанти зривають перемир'я біля Золотого на Луганщині. У ніч проти понеділка на цьому напрямку ворог застосував майже увесь арсенал наявної стрілецької зброї. Крім того, терористи вели вогонь із мінометів 82-го калібру. Детальніше розповідала журналіст "5 каналу" Вікторія Ковальова.

Ігор змінює на посту Олексія. Обом по 23 роки, вони вже третій рік у Збройних силах. Армійці не лише бойові побратими, а й сусіди-односельці з Черкащини.

"Разом училися в школі, потім в бурсі вчилися. А вже як пішло діло до служби, то я в морську піхоту пішов служить, а він в окрему 10-ту. Він срочку служив, я по контракту служив. Потім дембєльнувся. Посидів вдома 3 місяці, потім знову в піхоту вирішив. Але вирішили, що вже разом у цю бригаду, щоб якось разом", – розповідає військовослужбовець ЗСУ Ігор. 

У складі механізованої бригади друзі тримають оборону біля Золотого на Луганщині.

Майже тритижневу "тишу" поблизу Золотого окупанти обірвали у ніч проти понеділка. У напрямку позицій Об'єднаних сил застосували не лише стрілецьку зброю, а й міномети.

"Вчора звичайний день був. Сиділи на посту, нічого не чіпали і спостерігали. Вони спочатку з автомату почали черги одиночні. Навіть не проcтрілку, а прицільно конкретно по нам. З автомату, а потім пішов у хід ДШК "Утьос", і АГС", – каже військовослужбовець ЗСУ Ігор. 

ООС
ООС5 канал

Ближче до півночі ворог застосував міномети.

"82-га міна прилетіла сюди. Кумулятив із РПГ, помітно мотор прилетів біля деревини. І ще 2 розриви по посадці. Кучність нормальна в квадраті. Після цього продовжився обстріл із стрікотні 12,7, 7,62 пулемет, ДШК в основному", – про останні обстріли військовослужбовець ЗСУ Олексій.

Окупанти тримали в напрузі українських захисників маже 3 години. За цей час по черзі атакували три опорних пункти армійців – намагалися знайти слабке місце і прорвати лінію оборони.

ООС
ООС5 канал

"Великим калібром прикривав, а для прикриття цього вогню йшли ДШК, 12,7 калібр, кулемет. І таке, звичайні автомати. У них якісь плани були, але ці плани не пішли", – розповідає військовослужбовець ЗСУ Олексій.

"Зарплата у них приходить на початку місяця. Вони шари заллють, і пішли вогонь. Щоб я їм сказав би? Щоб пішли вони на 3 веселі букви. Це перше. Друге, що будуть вони землю удобряти українську. Це все, що я їм скажу", – переконує військовий ЗСУ Ігор.

Вікторія Ковальова, Петро Ковальов, "5 канал"

Дивіться фотогалерею за темою:

Міни виробництва РФ розривались просто в будинках українців – ФОТО з Золотого

Обстріл Золотого
/
Обстріл Золотого
Обстріл Золотого
/
Обстріл Золотого
Обстріл Золотого
/
Обстріл Золотого
Обстріл Золотого
/
Обстріл Золотого
Обстріл Золотого
/
Обстріл Золотого
Обстріл Золотого
/
Обстріл Золотого
Обстріл Золотого
/
Обстріл Золотого
Обстріл Золотого
/
Обстріл Золотого

Попередній матеріал
Як змінилася українська армія за роки війни на Донбасі – сюжет
Наступний матеріал
Україні варто акцентувати свою увагу не на ЄС, а на рівносильних країнах – політолог
Loading...

"Прилітають циклопи, а потім обстріл": як минає ніч на позиціях захисників Світлодарки – репортаж

Доба в ООС: біля Луганського і Травневого ворог цілив зі станкових протитанкових гранатометів

Брифінг речника Міністерства оборони

Суд арештував підозрюваних у вбивстві 3-річного сина Соболєва: що про них відомо та що їм загрожує

"Підганяють заборонене озброєння на передній край": бійці ЗСУ розповіли про ситуацію біля Новозванівки

"Ворог провокує, намагається підійти": армійці ЗСУ розповіли про ситуацію біля Попасної – репортаж