акція протесту
акція протесту 5 канал

Україна зміцнила позиції в рейтингу демократії Freedom House – подробиці

  Читайте по-русски
  У цьогорічній доповіді країна отримала 3,39 балів

  Міжнародна організація Freedom House випустила доповідь щодо рівня свобод, де зазначено, що у 2020 році у Європі та Євразії помітно послабилися демократичні інститути та скоротилася чисельність демократичних режимів. Щодо України автори зазначають, що спостерігалося "найбільше покращення в історії спостережень звіту". Про це інформує "Голос Америки".

  Крім того, як зазначено у звіті, Україна "має справу зі значними викликами, пов'язаними із структурними реформами та COVID-19". У той же час обрання Володимира Зеленського президентом та мирний демократичний перехід влади у 2019 році збільшив показник демократії в країні.

  Правозахисники відзначають, що в Україні за останні два роки спостерігалося "найбільше покращення в історії спостережень звіту. У 2010-му році "демократичний бал" України становив 3,61, у 2013-му – 3,14, 2014-му – 3,07.

  У цьогорічній доповіді Україна отримала 3,39, а загалом її рівень демократії оцінено у 40%. Для порівняння, найвищий бал одержала Естонія – 6,07, а Росія – 1,39.

  Найвищі бали цього року Україна отримала за категоріями: громадянське суспільство (5), виборчий процес (4,50), незалежні ЗМІ (3,75) та місцеве демократичне урядування (3,25). Низькі оцінки Україна отримала за категоріями: корупція (2,25), судочинство та його незалежність (2,50), демократичне урядування на державному рівні (2,50).

  Автори звіту також наголосили, що виклики, спричинені коронавірусною кризою, можуть істотно загострити й прискорити наявні тривожні тенденції в сфері демократії в усьому світі.

  Нагадаємо, згідно з опитуванням, яке проводилося в кінці 2019 року, більшість громадян (52%) вважає, що демократія є найбільш бажаним варіантом державного устрою для України.

   

  Попередній матеріал
  COVID-19 поширювався континентами ще минулого року – дослідження
  Наступний матеріал
  Помічник Папи Римського заразився коронавірусом – що відомо
  Loading...

  Метрополітен не відкриють до 22 травня – нарада в ОПУ

  Виконання соціальних ініціатив уряду і президента України: брифінг Мінсоцполітики

  "Якщо хочете політичних дивідендів, скопіюйте закон Порошенка": Герасимов закликав "слуг" забезпечити страхування медиків

  Рецепт "ліквідації" від "слуг": податковій міліції, якої вже не мало існувати, подвоїли фінансування – "Схеми"

  У Зеленського кажуть, що помилилися, не повідомивши, що в літаку "Мрія" прибув вантаж для "Епіцентру"

  "Дивиться на медиків, як на електорат для місцевих виборів": Супрун відреагувала на "поліпшення" від Зеленського