"Це однозначна точка зору": на території окупованого Криму не можуть відбуватися правомочні вибори – президент Австрії

  Водночас Президент України наголосив на важливості притягнення до відповідальності всіх тих, хто бере безпосередню участь в організації так званих "виборів"

  На території окупованого Криму не можуть відбуватися правомочні вибори російського президента. Про таке на спільній прес-конференції заявили президенти Австрії та України – Александер Ван дер Беллен та Петро Порошенко відповідно, передає сайт глави держави.

  "З точки зору Австрії зрозуміло, що анексія Криму є протиправною. І це є також позицією Європейського Союзу. Тому на території Криму не можуть відбуватися правомочні вибори до російського парламенту та вибори російського президента. І це не тільки моя точка зору. Це однозначна точка зору всього австрійського уряду", – заявив Ван дер Беллен, відповідаючи на запитання журналістів щодо визнання російських виборів у Криму.

  Своєю чергою Порошенко подякував і президенту, і уряду Австрії за офіційну позицію, висловлену на сайті МЗС Австрії про те, що вони "не спрямовують до Криму спостерігачів, не вітають і не визнають". Глава української держави висловив упевненість у тому, що "спільні і узгоджені дії мають врешті-решт привести до визволення всієї української території на Донбасі і в Криму".

  Президент України також наголосив на важливості притягнення до відповідальності всіх тих, хто бере безпосередню участь в організації так званих "виборів", зокрема і запровадженні персональних санкцій проти них.

  Порошенко закликав усіх європейських партнерів та весь світ рішуче відреагувати на "той виборчий фарс, який Москва організовує цієї неділі на окупованій території українського Криму – на четверту річницю спроби анексії Кримського півострова".

  В ході переговорів президенти України та Австрії приділили окрему увагу і європейському порядку денному, зважаючи на майбутнє головування Австрії в Європейському Союзі від липня цього року, особливо питанню зміцнення єдності та солідарності ЄС з Україною у протидії російській агресії. Також сторони обговорили шляхи відновлення миру в Україні та політику санкцій стосовно країни-агресора.

  Як повідомляв 5.UA, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров розповів, що окупанти в Криму вже готують групи з колаборантів для картинки масової явки на вибори.

  Попередній матеріал
  Facebook почав масово блокувати акаунти українців, які розповідають правду про Росію
  Наступний матеріал
  Кабмін затвердив монетизацію пільг на проїзд усіма видами транспорту загального користування

  Інвестори, миротворці й "Північний потік-2": про що говорили Порошенко та президент Австрії

  Зустріч Порошенка та президента Австрії з представниками ЗМІ – відео

  Церемонія зустрічі Президента України та федерального президента Австрії – відео

  Чубаров сказав, що окупанти в Криму вже готують групи з колаборантів для картинки масової явки на вибори

  "Завдяки таким жінкам ми точно отримаємо перемогу": Президент назвав кількість дівчат у ЗСУ

  Порошенко: Міжнародні донори не можуть диктувати Україні закони