Чубаров сказав, що окупанти в Криму вже готують групи з колаборантів для картинки масової явки на вибори

Чубаров також дав поради людям в Криму, що їм робити, якщо їх окупаційна влада намагається змусити голосувати на незаконних виборах

Російська окупаційна влада буде зганяти людей в окупованому нею Криму на вибори президента РФ. Про таке сказав в ефірі "5 каналу" в програмі "Інформаційний вечір" голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

Він розповів, що робити тим українцям, які ще мають український паспорт і яких ультимативно будуть підштовхувати до виборчих дільниць, тобто тим, хто буде заручником обставин: "Москва робить все для того, щоб саме на цій території в Криму всі показники були набагато більші, ніж власне в самій Росії. Для них це дуже важливо, бо Путін хоче ще намагатиметься показати світу, мовляв, це є повторне затвердження результату того, що вони називають референдумом 16 березня 2014 року і тому вони будуть зганяти людей. Ми зараз маємо десятки медиків, вчителів, священиків, як мусульманські, так і інших конфесій, підприємці. Просто всіх дуже лякають. Але тут ми маємо просто намагатися достукатися до кожної людини. В чинному законодавстві Російської Федерації, яке розповсюджене на окупований Крим, там немає такого кримінального переслідування за те, що люди не пішли на вибори, немає і адміністративного переслідування, тобто весь той тиск, який зараз відбувається, він носить більш моральний і психологічний характер".

Він додав: "Зрозуміло, що на деяких підприємствах можуть бути і конкретні наслідки – звільнення з посади і таке інше, але водночас ми особливо звертаємося до кримських татар і не лише до кримський татар. Ми говоримо про те, що це той бастіон, де ви маєте просто витримати, ви маєте одного разу, 18 березня, просто витримати це до кінця. Отого дня, коли закриються так звані виборчі дільниці і ці просто не дати можливості окупаційній владі використовувати і ваше конкретне ім'я. Ми виходимо з того, що російські окупанти будуть по-різному використовувати факт, що людина прийшла на виборчу дільницю. Ми пояснюємо тим, хто живе в Криму, що найважливіше – не приходити на вибори. Не дали можливості, щоб скористалися обличчям чи прізвищем цієї людини".

Чубаров також сказав, що окупанти вже заготували "журналістів", які 18 березня мають створювати "картинку" масової явки кримських татар на вибори. "Ми сьогодні маємо десятки сигналів, як готуються такі журналістські групи, які будуть розставлені по дільницях, можливо, там де компактно проживають кримські татари. Вони вже сколочують із місцевих колаборантів, щоб були помітні обличчя, відомі, і вони будуть зранку показувати картини, як люди масово прибувають на дільниці і особливо будуть показувати, що нарешті кримські татари, які в 2014 році не зрозуміли, наскільки це добре, що Росія вступає в Крим і тепер вони опам’яталися і вони активніші, ніж інші і голосують за Путіна. Такі сценарії Росія заготувала".

Дивіться також фотогалерею за темою:

Попередній матеріал
Росія змінює демографічну ситуацію в окупованому нею Криму – Чубаров
Наступний матеріал
У переговорах щодо введення міжнародної миротворчої місії на Донбас є динаміка – Бірюков

Українцям, причетним до організації "виборів" президента РФ в Криму, загрожуватиме в'язниця – прокуратура АРК

Собчак має чітко заявити про цілі відвідин окупованого Криму – Чубаров

Танки, БТРи, сучасні ППО: у Міноборони розповіли про озброєння військ РФ у Криму

Російська "Прокуратура Криму" перевіряє представників Українського культурного центру – ЗМІ

Клімкін: Вибори президента РФ у диппредставництвах в Україні можливі лише за двох умов

Росія після анексії Криму незаконно захопила дві третини української території шельфу Чорного моря