president.gov.ua

Порошенко: Проведення виборів на окупованій території у присутності окупаційних військ – абсолютно неможливе

UUFUяка мала місце в Німецькій демократичній республіці

Президент України Петро Порошенко наголошує, що проведення виборів на окупованих територіях Донбасу за наявності в регіоні окупаційних військ є неможливим. Про це глава держави заявив в четвер, 9 лютого 2017 року, в Києві в ході спільного брифінгу з прем'єр-міністром Греції Алексісом Ціпрасом, відповідаючи на запитання журналістів у зв'язку з інцидентом біля посольства ФРН в Києві після заяви німецького посла про вибори на Донбасі, пише "Інтерфакс-Україна".

"Щодо заяви посла Німеччини і відповідного інциденту біля посольства, тут моя позиція є такою: проведення виборів на окупованій території за присутності окупаційних іноземних військ є абсолютно неможливим", – сказав Порошенко 

За словами Порошенка, не можна порівнювати ситуацію на Сході України з тією ситуацією, яка мала місце в НДР (Німецькій демократичній республіці – соціалістичній німецькій державі, утвореній 7 жовтня 1949 року на території, підконтрольній СРСР – 5.UA), оскільки там іноземні війська були на території країни з її згоди.

"Можна провести паралелі з російською базою в Севастополі, ми багато разів проводили вибори, коли російські війська з дозволу України були присутні на базі в Севастополі. І абсолютно неприйнятно, коли окупаційні війська спробують "просунути" проведення виборів під дулами автоматів", – заявив Президент України.

Порошенко також додав, що абсолютно неприйнятною є поведінка народного депутата від фракції "Блок Петра Порошенка" Олексія Гончаренка, яка є його особистою позицією. "Вона (позиція) була засуджена, наскільки мені відомо, фракцією і не відображає позиції політичної сили", – зазначив глава держави.

Як повідомляв 5.UA, 8 лютого 2017 року нардеп Олексій Гончаренко написав червоною фарбою на фрагменті Берлінського муру біля посольства Німеччини в Києві слово Nein! ("ні" – 5.UA). Парламентарій заявив, що зробив це на знак протесту проти заяви німецького посла Ернста Райхеля про можливість проведення виборів на окупованих територіях Донбасу до виведення звідти російських військ.

Дивіться також фото за темою:

Евакуація Авдіївки та порятунок місцевих – чим живе обстріляне місто

/
Евакуація Авдіївки
/
Евакуація Авдіївки
/
Евакуація Авдіївки
/
Евакуація Авдіївки
/
Евакуація Авдіївки
/
Евакуація Авдіївки
/
Евакуація Авдіївки
/
Евакуація Авдіївки

Попередній матеріал
Мотузяник: У Широкиному та Лебединському бойовики здійснили мінометно-артилерійський обстріл – пошкоджено електропідстанцію
Наступний матеріал
"Постраждав піджак": у Раді через пост у Facebook побилися нардепи Лещенко і Мельничук – відео
Loading...

Над окупованим Донбасом з'явилась нова військово-повітряна зона

СЦКК: Росія блокує ремонт хімзаводів – сірчана кислота може отруїти воду на Донбасі

Через загострення ситуації на Донбасі Порошенко перериває свій візит до Німеччини – Єлісєєв