slovoidilo.ua

Кабмін затвердив монетизацію пільг на проїзд усіма видами транспорту загального користування

  Монетизація усуває несправедливість нерівномірного доступу до вказаної пільги, а пільговики отримують можливість витратити гроші на свій розсуд

  Уряд затвердив порядок надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду всіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах. Відповідну постанову Кабінет Міністрів ухвалив на засіданні в середу, 14 березня, без обговорення, одночасно доручивши Мінсоцполітики доопрацювати цю постанову з урахуванням пропозицій, повідомляє урядовий портал.

  Зокрема, затверджений Порядок передбачає надання замість пільг компенсації, розмір якої щорічно визначатимуть Київська міська державна адміністрація та обласні адміністрації на відповідний рік. При цьому визначаються основні правові та організаційні засади надання компенсаційних виплат окремим категоріям громадян, які мають право на пільговий проїзд.

  "Монетизація усуває несправедливість нерівномірного доступу до вказаної пільги, а пільговики отримують можливість витратити гроші на свій розсуд", – наголошується у повідомленні.

  Водночас уряд ухвалив постанову "Про встановлення державних соціальних нормативів у сфері транспортного обслуговування" та доручив Міністерству соціальної політики її доопрацювати з урахуванням пропозицій. Документ затверджує соцнорму кількості пільгових поїздок, а також розподіл пільгових поїздок транспортом загального користування на міських та приміських маршрутах, що потрібно для визначення розміру щомісячної готівкової виплати.

  Ухвалення акта дає змогу встановити громадянам, які відповідно до законодавства мають пільги на оплату проїзду у міському та приміському транспорті, соціальну норму кількості поїздок на місяць за видами транспорту, з урахуванням якої пільги можуть надавати в готівковій формі.

  Як повідомляв 5.UA, в Києві змінилися правила пільгового проїзду в метро.

  Попередній матеріал
  "Це однозначна точка зору": на території окупованого Криму не можуть відбуватися правомочні вибори – президент Австрії
  Наступний матеріал
  "Крим – це Україна": Держдеп США нагадав Путіну, кому насправді належить півострів
  Loading...

  Засідання Кабінету міністрів – відео

  Місія "Позбутися маршруток": чому КМДА хоче витіснити приватних перевізників зі столичних доріг

  У центрі Києва перекривають низку вулиць та скасовують зупинки громадського транспорту

  "Оновлені" пенсії для військових: що врахують та коли чекати підвищення

  Замість автобусів – коні: чому на Волині села залишаються без автобусного сполучення

  "Нейтралізувати дисбаланс": Кабмін хоче змінити механізм нарахування пенсій