П5
ікет під Кабміном
П5 ікет під Кабміном 5.ua

Під Кабміном пікетували бійці АТО та волонтери – вимагають призупинити фінансування ветеранських ГО

Стверджують, що більшість організацій, які покликані підтримувати українських ветеранів, насправді займаються "проїданням" бюджетів

У середу, 5 квітня, перед початком засідання Кабінету міністрів бійці АТО та волонтери вимагали призупинити державне фінансування ветеранських громадських організацій, передає "5 канал".

"Почали вивчати – а хто ж ці організації, які роками присутні в Міністерстві оборони і що ж вони зробили в умовах війни? І з'ясувалося, що крім отримання державного фінансування, вони зробили нуль", – розповів голова Ради волонтерів при Міноборони Давід Арахамія.

На пікет біля будівлі Кабміну зібралися кілька десятків людей. За їхніми даними, більшість організацій, які покликані підтримувати українських ветеранів і у 2017 році мають отримати від держави близько 20 млн грн – насправді займаються "проїданням" бюджетів. Пікетувальники закликали уряд гроші цим організаціям не давати і провести перевірку.

"Ключова вимога – призупинити виділення коштів псевдоветеранським організаціям, тому що з дня на день мають піти ці 20 млн грн на 40 організацій. Коли це буде призупинено, ми хочемо, щоб держава розібралася", – пояснив координатор ГО "Спілка ветеранів війни із Росією" Олександр Войтко.

Натомість у Державній службі у справах ветеранів війни та учасників АТО запевнили мітингувальників – аудити громадських об'єднань проводили протягом 2016 року. Щоправда, вдалося перевірити лише десяту частину всіх організацій, які мають отримати бюджетне фінансування.

"Були у нас в минулому році перевірені 3 чи 4 організації, порушення були, деякі були усунені. Деякі – ні. Йдуть суперечки. Ветеранські організації мають платити і комунальні послуги, і телефонні послуги. Практично усі ветеранські організації винаймають бухгалтерів, яким потрібно платити", – зазначив голова Держслужби України у справах ветеранів війни і учасників АТО Артур Дерев'янко.

Попередній матеріал
"Як живі плюшеві іграшки": у Запоріжжі волонтери випустили на волю 400 врятованих кажанів
Наступний матеріал
У МОЗ розповіли, скільки російських медпрепаратів поки не мають аналогів в Україні
Loading...