Учасник АТО влаштував бійку
Учасник АТО влаштував бійку 5.ua

Звіт Держслужби ветеранів пішов не за планом: АТОшник "заїхав" по обличчю голові громадської ради Міноборони

Учасники ветеранських організацій намагалися привити ветерану АТО шану до радянської історії – не вийшло

АТОшник не стримався і заїхав по обличчю голові громадської ради Міністерства Оборони – бо вважає його прихильником радянської і кремлівської ідеології, проти якої йому і довелося воювати на Донбасі. Сталося це під час публічного звіту держслужби у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції. Сам звіт викликав чимало запитань як від учасників АТО, так і від волонтерських організацій, що допомагають українській армії. Волонтери переконані – мільйони, які виділяє держава таким ветеранам, витрачаються неефективно, передає "5 канал".

300 тисяч гривень зекономили на тендерах, 45 мільйонів витратили на психологічну реабілітацію, проконсультували 15 тисяч АТОшників та членів їхніх родин… У держслужбі у справах ветеранів звітують за минулий рік. "Планова кількість учасників АТО, які мали отримати психологічну реабілітацію – це було 5,5 тисяч. А реально отримало психологічну реабілітацію 6872 учасника бойових дій", – розповідає голова державної служби у справах ветеранів війни та учасників АТО Артур Дерев'янко.

Ці цифри слухає мати військовослужбовця. Каже – психологічні проблеми лише зростають, коли немає даху над головою. Щоб отримати обіцяне житло, вона з сином вже два роки оббиває чиновницькі пороги і пише листи. Задовольнити нагальні потреби усіх ветеранів АТО держава не може, як пояснюють у держслужбі. Бо грошей аж надто мало. Але й те, що виділяють, переконані волонтери й АТОшники, витрачається неефективно.

"От 100 тисяч гривень до півтора мільйона. Я вважаю, що фінансувати ГО не потрібно. Потрібно міняти закон. Котрий би нам говорив, що потрібно фінансувати проекти ГО. Для того, щоб будь-яке ГО приходило зі своїм проектом, двома, трьома і просило під них грошей", – вважає демобілізований військовослужбовець ЗСУ Мартін Брест.

Тоді буде конкурентність і якісні проекти, як тлумачать представники громадськості. На другій годині розмов про бюджетні кошти і допомогу ветеранам – градус дискусії зашкалив. Боєць згадав дискусійне 9 травня. "В Києві був проведений путінський флешмоб. З колорадськими стрічками йшов натовп. Організувала цей путінський флешмоб ГО Петра Цибенка. А виявляється гроші на це дала українська держава вашими руками", – заявляє демобілізований боєць батальйону "Донбас" Дмитро Різниченко.

Колишній комуніст, а нині голова організації "Ветерани України" Петро Цибенко заперечив бійцю – мовляв минулорічний захід придумали не в Кремлі. Зазначив: "Це був порив душі людей, які з розумінням ставилися до прапора перемоги".

А далі – учасники ветеранських організацій намагалися привити бійцю шану до радянської історії. Натомість один з них – голова громадської ради Міноборони – отримав по носі.

Як це відбулося та чим усе закінчилося – дивіться у сюжеті:

Ірина Герасимова, Олексій Тищенко, "5 канал"

Попередній матеріал
Близько 6 тис. "донських казаків" знову заходять на Донбас – журналіст
Наступний матеріал
Експерт про суд у Гаазі: "Ми точно виграли ці перші дні"
Loading...

Синергія журналістів та військових: у Маріуполі відкрили новий прес-центр для робітників ЗМІ

Поранених під Зайцевим волонтерів прооперували: у Міноборони розповіли про стан добровольців

Дивіться наживо на 5.UA брифінг речника Міноборони

Міноборони отримало майже 50 мільйонів гривень на медзабезпечення бійців

НБУ надав одному банку чверть мільярда рефінансування

Авіакатастрофа Іл-76: суд призначив Міноборони відповідачем