Автобуси у Києві
Автобуси у Києві
https://www.autocentre.ua

В Україні зміняться "правила гри" на ринку автобусних перевезень – Кабмін

  Зміни покликані покращити безпеку та якість перевезень, а також створити необхідні умови для людей з інвалідністю

  Кабмін підтримав ініціативу Мінінфраструктури щодо лібералізації ринку регулярних автобусних перевезень. Про це домовилися на засіданні уряду 7 лютого, повідомляє "Урядовий портал". 

  "Сьогодні зроблено перший надважливий крок у реформуванні пасажирських автобусних перевезень – на засіданні уряду схвалено необхідні зміни до постанов Кабінету Міністрів України, які дозволять змінити ситуацію на ринку регулярних автобусних перевезень на всій території України вже в найближчій перспективі. Ці зміни стосуються Порядку проведення конкурсу на регулярних автобусних маршрутах та Правил надання послуг на автомобільному транспорті", – пояснив очільник міністерства Володимир Омелян.

  Він додав: "Уперше за останні десять років ми відходимо від застарілих рудиментів та впроваджуємо норми, які насамперед спрямовані на покращення безпеки та якості перевезень, а також створення належних умов для людей з інвалідністю".

  Зміни стосуються такого:

  • запровадження конкурсу на міжобласні автобусні маршрути за заявницьким принципом;
  • запровадженні вимог щодо обов’язкової наявності на міських і приміських маршрутах автобусів, пристосованих для перевезення осіб з інвалідністю, у кількості 35% до кінця 2019, а з 2020 року – 50%.

  Перевагу на конкурсі надаватимуть перевізнику, який пропонує низькопольні автобуси, електробуси, автобуси з більшою категорією екологічності (Євро 3 – Євро 6).

  "Змінами передбачено, що перевізнику, який працював на маршруті без порушень, надається право:

  • продовжити дозвіл ще на п'ять років за умови інвестування в оновлення автопарку;
  • спрощення процедури проведення конкурсу на внутрішньообласні, приміські, міські автобусні маршрути за рахунок зменшення кількості документів, які подають на участь у конкурсі та поступовий перехід на електронну систему подання документів;
  • спрощення процедури відкриття нових автостанцій та врегулювання давно існуючої проблеми взаємовідносин перевізників та автостанцій", – додали у прес-службі Кабміну.

  "Це перший етап реформування галузі автомобільних пасажирських перевезень. На черзі зміни, які дадуть можливість адаптувати маршрутну мережу і мережу автостанцій до потреб громадян та створити загальнодоступний реєстр маршрутної мережі автобусних сполучень по всій Україні", – запевнив Омелян.

  Попередній матеріал
  Полторак заявив, що Тенюх збрехав про наказ вивести війська з Криму
  Наступний матеріал
  Палата представників США схвалила законопроект про співпрацю з Україною у кібербезпеці